Понад тримісячна епопея конфлікту між керівництвом та мешканцями Гостомельської селищної громади завершилася. Тараса Думенка таки звільнили з посади начальника військової адміністрації. Натомість керувати громадою призначено військового, генерал-лейтенанта Сергія Борисюка. Щоправда, не всі місцеві покладають надії на військового, бо, як показує досвід, військові далекі від розуміння реальних цивільних потреб громад – інфраструктурних, житлово-комунальних, соціальних тощо.

Як стало відомо , 28 липня заступник голови Київської ОВА Микола Бойко представив нового очільника Гостомельської СВА Сергія Борисюка колективу.

“Сергій Львович – людина військова, з великим досвідом, який безумовно буде в нагоді. Він має добре розуміти, що призначення на цю посаду – суворий іспит та величезна відповідальність за людей, за дотримання законності на цій території, роботу державних органів та відбудови всієї громади”, – прокоментував призначення Бойко.

Крім того, під час зустрічі із колективом, Борисюк пообіцяв в найкоротші терміни сформувати ефективну команду, яка працюватиме виключно на громаду та її людей.

“Усвідомлюю, що часу на розкачку вже немає. Зараз важливий результат. Від нас залежить, якою Гостомельська громада буде вже завтра”, – зауважив він.

Покладають надію на нового військового очільника й активісти громади, які виступали основними організаторами публічних акції та критиками діяльності минулого керівництва.

Ексдепутат ВРУ 8 скликання, а нині голова ГО “Маємо Право!” та радник Командувача Сил ТрО ЗСУ Віталій Купрій на своїй сторінці у Facebook зауважив, що він вже скерував до нового начальника військової адміністрації звернення про те, що турбує громаду і де він та його однодумці можуть засприяти новому керманичу у вирішенні основних проблем громади.

“Про пана Сергія відомо небагато. Зокрема те, що він служив у Міністерстві оборони, очолював кадрову службу. Мої джерела у військовій сфері кажуть, що його стиль управління «жорсткий». Я зіштовхувався з таким типом військових командирів, маю досвід співпраці”, – зауважив він.

Зокрема, мешканці наполягають на обстеженні всіх будинків, що зазнало ушкоджень та руйнації внаслідок військової агресії рф, скласти та затвердити бюджет на 2022 рік та забезпечити його виконання. А ще – здійснити аудит всього комунального майна та комунальних підприємств та вирішити питання утилізації побутових відходів.

Прохають нового очільника і розробити план захисту життя людей під час ймовірних бомбардувань, забезпечити належне утримання соціальних закладів, а такоє їх та населення паливом, електроенергією, газом та іншими енергоносіями. Та забезпечити прозору діяльність СВА з відкритим доступом до документів ради.

На фото: звернення мешканців Гостомеля із антикризовими заходами, які уповноважений вирішити начальник ГСВА 

Нове обличчя

Про нового начальника Гостомельської СВА відомо небагато. А саме – що Борисюк має звання генерал-лейтенанта і свого часу обіймав посаду директора Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України (МОУ). Є кандидатом філософських наук, доцент.

До цього, У 2012 році Указом, вже експрезидента України Януковичем, полковнику Борисюку, на той час ще директору Департаменту кадрової політики МОУ, було присвоєне військове звання генерал-майора.

Згідно із даними “ПолітХаб” порталу “Чесно”, з таким же ПІБ у 2002 році балотувався по марожирському 43 округу кандидат до Житомирської міськради IV скликання. А за даним аналітичної системи YouControl, тезко Боросюка з 2008 року по 2013 роки керував київською компанією з виробництва готових кормів для тварин, що утримуються на фермах ТОВ “УБК Поділля».

У Житомирі у 2015 році вийшла військова монографія у співавторстві з Борисюком “Еволюційні методи оптимізації та їх використання у військовій галузі досліджень”. Ще раніше, у 1998 році, він написав дисертацію на тему “Динаміка соціальної структури українського суспільства в сучасних умовах” (Київський університет ім.Т.Шевченка).

Зокрема, про факт наявність наукового ступеня наголосив у своєму дописі і ексдепутат ВРУ та голова ГО “Маємо Право!” Купрій:

“…Сергій Борисюк написав дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата філософських наук […] Апробація результатів його дослідження була на солдатах і офіцерах Житомира. Коротко цитати з дисертації:

1. Хто не працює і не готовий підтримати «жорсткий порядок» – той маргінал.

2.  Суспільству потрібна соціальна рівновага.

3. Середній клас ще не сформувався, більшість є інертні і не здатні до економічної самостійності.

4. Автор дисертації вважає себе представником нової політичної еліти.

Останнє мені, як політику, подобається…”, – написав Купрій.

Та мешканці громади неоднозначно сприйняли такі біографічні факти із життя нового очільника Гостомеля. А хвилює їх те, щоб “представник нової політичної еліти” не виявився черговим представником прорадянських позицій.

Непокоїть мешканців і той факт, що військова людина не зможе зрештою навести лад у громаді, адже військові далекі від цивільного життя та організації керівництва в органах місцевого самоврядування, а отже, не мають достатнього “досвіду управління та менеджменту”. А наразі основна проблема громади – “відбудова будинків, інфраструктури та залучення бізнесу” у громаду.

Інша частина жителів Гостомеля, навпаки, впевнена, що саме військова людина нарешті зможе навести лад не лише в громаді, а й серед депутатів, які роками звикли розкрадати місцевий бюджет.

Історія зі скандалом 

Як раніше повідомляла , 27 липня Президент України Володимир Зеленський звільнив із посади начальника Гостомельської селищної військової адміністрації Тараса Думенка та призначив на його місце Сергія Борисюка.

Зміні ж військової влади у Гостомелі передувало наростання політичної кризи після деокупації території та винесення вже ексочільнику СВА Тарасові Думенко догани від представників громади. У бік діяльності останнього критика не припинялася з з перших днів його призначення.

Так, у  травні 2022 року мешканці міста-героя звернулися до Зеленського з проханням звільнити Думенка. Йому закидали нехлюйство і відсутність бажання чистити місто від наслідків окупації. Натомість же сам гостомельський керманич закиди у свій бік спростовував і заявляв, що гра в політику для нього зараз точно не на часі.

Згодом вже у червні до Київської ОВА надійшла чергова скарга на голову Гостомельської СВА Думенко. Цього разу гостомельці просили притягнути керманича до дисциплінарної відповідальності через бездіяльність щодо пошуку зниклого майна громади під час окупації московитами. А також підняти це питання на рівні Президента України.

Вже у липні невдоволення місцевих почало лише зростати і набуло свого піку. Жителі були розлючені і стривожені, адже у зруйнованих оселях і досі немає світла, газу, води. Стверджували вони і про затримку із відбудовою пошкодженого та зруйнованого майна, і про відсутність грошових відшкодувань.

Зокрема 17 липня біля будинку культури селища вже екс голова місцевої військової адміністрації Тарас Думенко відзвітував про хід відновлювальних робіт. Та у результаті колишній керманич отримав від громади догану, а Зеленський днями мав одержати детальний опис усіх лих, яких не може позбутися багатостраждальний Гостомель.

Нагадаємо, Тарас Думенко зізнався журналістам Tittle-Tattle, що дуже радий звільненню. А причиною назвав — без причини, бо за його словами, у таких справах причин не потрібно.

Також нагадаємо, що суд над зятем покійного мера Гостомеля — Скуратівським перенесли на вересень. Він свою провину визнав.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

попередня статтяНапівпусті Ірпінь і Буча та збільшення попиту в напрямку Борисполя: ціни на житло у передмісті Києва
наступна статтяУ Бучі орудує маніяк, жінок просять бути обережними (фоторобот)

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я