Після звільнення Київщина зазнала величезних руйнувань, адже рашисти окупували майже 50 % області. Найбільше від російської агресії постраждали Бучанська, Ірпінська та Бородянська громади. Усього на Київщині було зруйнована або пошкоджено близько 26 тисяч об’єктів. Це будинки, освітні заклади, лікарні, приватні підприємства. тощо.

Ті, чия домівка зруйнована повністю — мають чекати на компенсацію житла. Утім, є будинки, які зазнали часткового руйнування: вибиті вікна, зруйновані покрівлі, двері тощо.

Після деокупаціі влада анонсувала чимало виділень із держбюджету на ремонт та допомогу. Зокрема, ще у квітні голова Київської військової адміністрації Олексій Кулеба сказав, що із резервного фонду держбюджету виділили 400 мільйонів гривень на проведення поточних ремонтних робіт.

«Для ліквідації наслідків бойових дій на Київщині у квітні цього року із резервного фонду державного бюджету України було виділено 400 мільйонів гривень. Ці кошти призначені для відновлення тих об’єктів, що зазнали незначних ушкоджень. Зокрема, на заміну вікон двереЙ, на заміну покрівель у будівлях», — повідомив Олексій Кулеба 11 липня

YouTube/Олексій Кулеба | КОВА

Кулеба додав, що кошти із резервного фонду також спрямовуються на відновлення доріг, зовнішніх та внутрішніх інженерних мереж та прибирання вулиць та прибудинкових територій від будівельного сміття.

То ж час пригадати яка доля виділених коштів. На прикладі Ірпеня.

До речі, 26 вересня відбулась сесія Ірпінської міської ради. На ній депутати повідомили про виділення 25 мільйонів гривень на відбудову Ірпеня.

Про це написав Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова

З міського бюджету виділено близько 25 мільйонів гривень на відновлення житлового фонду міста. З них 13 мільйонів підуть на заміну розбитих вікон у місцях загального користування багатоквартирних будинків міста, що обслуговуються УЖКГ «Ірпінь». Це важливо, адже теплі під’їзди допоможуть зберігати тепло в квартирах.

Кошти, які були виділені на заміну вікон, покрівель, дверей тощо, — чималі.

Журналісти «Tittle-Tattle» промоніторили тендерні закупівлі Ірпеня після деокупації: на яку суму та де проводять ремонтні роботи.

ТЕНДЕР 1

2 серпня оприлюднений тендер: КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ПОШКОДЖЕНИХ ВНАСЛІДОК ВОЄННИХ ДІЙ БУДІВЕЛЬ СПАЛЬНОГО КОРПУСУ, АДМІНІСТРАТИВНО-ГОСПОДАРСЬКОГО КОРПУСУ, ГОСПОДАРСЬRОГО СКЛАДУ ДИТЯЧОГО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО САНАТОРІЮ «ЛІСНИЙ» ЗА АДРЕСОЮ: М. ІРПІНЬ, ВУЛ.ЛОМОНОСОВА, 51-А.

ТОВ «ВКФ Атлант-плюс» стало переможцем. Сума — 571 324 гривень.

ТЕНДЕР 2

4 серпня був оприлюднений тендер: поточний ремонт пошкодженого внаслідок військової агресії російської федерації світлофора, який знаходиться на розі вул. Соборна-Тургенівська в м. Ірпінь Київської області (ДК 021:2015 — 50230000-6 Послуги з ремонту, технічного обслуговування дорожньої інфраструктури і пов’язаного обладнання та супутні послуги)

ТОВ Комплексні інженерні системи поталанило робити світлофон в Ірпені. Воно стало переможцем. Сума — 449 987,18 гривень.

ТЕНДЕР 3

В оприлюдненому 14 вересня тендері йдеться: Поточний ремонт покрівлі даху адміністративної будівлі за адресою: м. Ірпінь, вул. Натана Рибака, 2А.
Замовник — державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС у Київській області
Із переможцем — ТОВ «ІНБУД ПРОЕКТ» — було укладено договір на суму 1 307 195 гривень. 

ТЕНДЕР 4 

16 серпня оприлюднений тендр у якому йдеться: Заміна вікон та улаштування укосів (усунення аварій, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій) в СЗОШ І-ІІІ ст. №1 за адресою: вул. Тургенівська, 17, м Ірпінь, Київська обл. (постанова 169) (Встановлення дверей, вікон і пов’язаних конструкцій-45421100-5)

Переможцем став ФОП Бурнаєв А.Г. Договір укладений на суму 1 634 238 гривень.

ТЕНДЕР 5
В оприлюдненому 29 вересня тендері йдеться про: «проведення поточного ремонту покрівлі житлового будинку за адресою: провулок Лермонтова, 1-а в м. Ірпінь Київської області (проведення заходів з усунення аварій в житловому фонді: відновлення пошкодження покрівель внаслідок військової агресії»

Із переможцем — ФОП Охват С.П. — уклали договір на суму 375 908 гривень

ТЕНДЕР 6
Оприлюднений 21 вересня тендер: «демонтаж аварійних ділянок покрівлі та відновлення вентиляційних каналів в рамках проведення поточного ремонту покрівлі житлового будинку за адресою: провулок Лермонтова, 1-а в м. Ірпінь Київської області (проведення заходів з усунення аварій в житловому фонді: відновлення пошкодження покрівель внаслідок військової агресії російської федерації проти України в житлових будинках м. Ірпінь Київської області)»

Із переможчем — Нямещук І.П. — уклали договір на суму 19 638 гривень. 

ТЕНДЕР 7

Оприлюднений 21 вересня тендер: демонтаж аварійних ділянок покрівлі та відновлення вентиляційних каналів в рамках проведення поточного ремонту покрівлі житлового будинку за адресою: провулок Лермонтова, 1-а в м. Ірпінь Київської області (проведення заходів з усунення аварій в житловому фонді: відновлення пошкодження покрівель внаслідок військової агресії російської федерації проти України в житлових будинках м. Ірпінь Київської області)

Із переможцем — Доцець А.І. — був укладений договір на суму 19 638 гривень.

ТЕНДЕР 8

13 вересня оприлюднили тендер: Послуги з поточного ремонту покрівлі пошкодженої внаслідок артилерійських обстрілів спричинених російською агресією) Ірпінського міського суду Київської області за адресою: м. Ірпінь, вул. Мінеральна, 7

Зараз проходить аукціон. Очікувана вартість — 570 000 гривень.

ТЕНДЕР 9 
16 серпня оприлюднено тендер: Консультаційні послуги у сфері архітектури. СЛУЖБА ЗАМОВНИКА: Заміна вікон та улаштування укосів (усунення аварій, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій) в СЗОШ І-ІІІ ст. №1 за адресою: вул. Тургенівська, 17, м Ірпінь, Київська обл.

КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» стало переможцем. Сума — 17 743,20 гривень

ТЕНДЕР 10

16 серпня оприлюднено тендер: Послуги з нагляду за виконанням будівельних робітЗаміна вікон та улаштування укосів (усунення аварій, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій) в СЗОШ І-ІІІ ст. №1 за адресою: вул. Тургенівська, 17, м Ірпінь, Київська обл.

КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» стало переможцем. Сума — 26 614,80 гривень

ТЕНДЕР 11 

25 липня був оприлюднений тендер: «Капітальний ремонт адміністративної будівлі з відновлення приміщень, фасаду та покрівлі пошкоджених в результаті воєнних дій по вул. Соборна, 1-А в м. Ірпінь, Бучанського району Київської області»

Соборна, 1-А — це Ірпіньводоканал ТОВ «АКАНТА 2507» стало переможчем. Договір укладений на суму 5 812 488 гривень

До речі, ТОВ «АКАНТА 2507» не вперше стає переможцем. І суми там кругленькі і немаленькі. Але про їх тендерне лідерство напишемо згодом у іншому матеріалі.

Як відновлюють будинки жителі Ірпеня? 

Зима не за горами і жителі міста чудово розуміють, що до перших холодів потрібно зробити усі пошкодження. Замінити вікна, двері, покрівлі.6 вересня Наталія Романенко написала допис на своїй Facebook сторінці. Вона проживає в ЖК «Котляревський». Ще в липні писала допис про потребу у допоозі відновлення будинку. Утім, їй та жителям цього будинку не поталанило потрапити у список відбудованих будинків за кошти з держбюджету.

«Напад росіян понівечив комплекс. Ми і до війни, і під час боїв дружно берегли один одного і захищали наші домівки. Ми були найпершими, хто приїхав в Ірпінь, і без допомоги, самостійно почали відновлювати наш комплекс. Більшість пошкоджень стін ми залатали, майже завершуємо ремонт дахів, ремонтуємо дитячу площадку, бо діток чимало зараз в комплексі, відновили всі комунікації в комплексі та насоси. Та наближаються холоди. Не всі сім’ї, особливо, пенсіонери, одинокі матері, люди, що втратили роботу, можуть відновити понівечені квартири чи вставити вікна, щоб не замерзнути. Тільки на відновлення стін потрібно зібрати 3,5 млн.грн. Ми шукаємо спонсорів. Любий внесок для нас буде корисний: грошима чи матеріалами (перелік матеріалів опублікую в коментарях). Можливо є компанії, будівельні магазини, які готові взятись за конкретну квартиру, вікно, двері, пробиття в стіні, метр даху чи просто надати матеріали? Звіти про пошкодження з фотофіксацією чи інші необхідні документи надамо», — написала Наталія

Якщо є охочі допомогти:
Для контакту звертайтесь за телефоном +380672434766. Для внесків від фізичних осіб номер карти: 4149 6293 0072 0869, Рахунок для € UA683052990000026200902420428; Рахунок для $ UA493052990000026203887280520

«Що ви отримаєте в замін: відео і фото було/стало саме вами спонсорованого вікна чи стіни, чи квартири.І, звісно, щиру вдячність від наших мешканців! Вибір об’єкту за вами зі звіту про пошкодження, який надішлю на ваш запит. Зробіть краплю добра і вона до вас повернеться!», — йдеться в дописі

Щодо доцільності використання коштів виділених для відновлення будинків — має вирішувати громада. Утім, варто пам’ятати, якщо неналежно відремонтувати пошкоджені будинки до зими — після вони зруйнуються більше.

Нагадаємо, ми писали раніше про те, як в Бучанському районі встановлюють вікна за 85 тисяч гривень, які по факту коштують 11. Жителька Бучанського району зафіксувала зловживання влади коштами громади. 

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі.

попередня статтяВбивали цивільних, пили і бомбили Ірпінь. Розповіді російських контрактників про війну
наступна статтяХто і чому судиться з нардепом Клочком за борги?

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я