Близько трьох місяців тому ЗСУ звільнили місто Ірпінь, що на Київщині, від російської навали. Рашисти знищили та пошкодили 71% будівель, серед них — заклади освіти та медицини, повідомив мер міста Олександр Маркушин.

За цей час більшість ірпінчан вже повернулись додому і нині намагаються відновити своє житло, там де це можливо. Після деокупації в «місто-герой» Ірпінь чи не щодень приїжджають іноземні чиновники, президенти країн-партнерів, українські високопосадовці та безліч іноземних журналістів. Та попри це, містяни намагаються боротись із наслідками російської навали самостійно.

У місцевих групах у Facebbok зараз чимало публікацій про те, як жителі самостійно розгрібають завали будинків та жартують: «Наводимо марафет для влади, щоб не було соромно екскурсії водити до нас, та збирати кошти для громади. Лишилось знайти хто вивезе сміття, бо влада забила на це зовсім».

У коментарях місцеві діляться проблемами:

«На жаль, наша влада ніяк не допомагає. Люди самі наймають техніку та людей за свої кошти. Головне, що набережна прибрана та центр Ірпеня, а більше люди ніде не живуть і біди не мають. Ось така в Ірпені допомога» — скаржиться Ірина Дідковська

 

 

 

 

 

                

Ірпінчанка Юлія Кісельова мала квартиру у трихповерховому будинку у районі Машторф. Ракета влучила у третій поверх, два поверхи згоріли. На щастя, перший можна врятувати, але потрібно розбірати два зруйновані поверхи, а це великі кошти. Юлія із чоловіком звертались до місцевої влади за допомогою, але безрезультатно.

               

«Приватні фірми нараховують колосальні суми — 50-70 тисяч гривень. І це лише за вивіз сміття. Ми самі розбираємо два поверхи, а його просто не вивозять. Це великі гроші для нас», — скаржиться Юлія Кісільова

Жінка ділиться, що разом із сусідами складають будівельне сміття на одну купу. Утім, його з кожним днем все більше і ніхто не забирає.

Як зазначає ірпінчанка, 30 квітня написала заяву про зруйноване житло. Вже навіть приходила комісія і акт має бути через два тижні. Але коли буде відшкодування житла, ремонт або хоча б допомога із будівельним сміттям — невідомо.

«Місцева рада дала мені плівку — 100 м, а я просила хоча б 200 метрів. Дають більше гуманітарну допомогу», — розповідає  Юлія Кісельова про допомогу від міськради.

         

Натомість директор КП «Управління ЖКГ Ірпінь» Сергій Скрипник запевняє, що будівельне сміття в Ірпені вивозять щодня.

«Ми вивозимо все сміття будівельне. З 6 квітня кожен день працюємо. Що можемо, те вивозимо. Своїми силами. Зранку до вечора» — стверджує Сергій Скрипник

На запитання про конкретний район пані Юлії, директор КП «Управління ЖКГ Ірпінь» відповів: «У мене всього дві машини і один екскаватор. Будинків в Ірпені дуже багато зруйнованих. І одному комунальному підприємству вивезти все сміття неможливо одразу», — додає Сергій Скрипник.

Проте, таких як Юлія Кісельова, в Ірпені сотні.Люди, які сподіваються на власні сили, збирають гроші, розгрібають та ремонтують будинки самостійно. Бо зима не за горами і людям треба десь жити.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

попередня статтяВ Ірпені почали замінювати вікна за бюджетні кошти
наступна статтяІ сміх, і гріх, і сльози: Карплюк, друзі та архітектор, що проєктував об’єкти у москві, беруться за відбудову Ірпеня

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я