В Ірпені готуються збудувати нове житло для тих, хто втратив його через війну. Для забудови обрали територію колишнього санаторію «Ластівка». Містяни проти, бо в місті все менше залишається зелених зон. Натомість, пропонують альтернативу.

Місто Ірпінь ще два місяць тому було під окупацією російських загарбників, які нищили людські домівки та цинічно вбивали їх мешканців. Тисячі людей залишились без домівок, 17 багатоквартирних будинків не підлягають відновленню. Тому мер Ірпеня Олександр Маркушин запропонував забудувати одну із небагатьох зелених зон в місті, які залишились. Це територія колишнього дитячого санаторію «Ластівка», під роботи виділяють 7 га землі.

«Наші люди втратили приблизно 1 500 квартир. Більш ніж 50 % міста зруйновано. Обласна рада передає у власність міста Ірпінь санаторій «Ластівка», що на вулиці Пушкінська. Міська рада змінить цільове призначення території і на ній за державні кошти планують побудувати 50 000 метрів житла уже до кінця року. Це будуть 5-ти поверхові будинки.» — каже Ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

Що кажуть жителі? 

Частина містян проти: знишити планують знову зелену зону, а вона у місті ледь не єдина вціліла. Чи не під кожною публікацією міського голови частина людей схвалюють, бо потребують житла якомога швидше, утім більшість коментарів про обурення.

     

               

 

Противники проєкту пропонують державі викупити у забудовників вже готове житло і розселити там потерпілих. Частина жителів каже, що у місті до війни і так було перенаселення в рамках наявного генплану, та питання з розселенням можна розв’язати не завдяки розширенню міста, а іншими способами. Наприклад, викупом квартир у забудовників, при цьому не нищити зелені зони міста. Мер Ірпеня відповів, що розширення міста не буде, тому що будинки будуватимуться не на місці зруйнованих. До слова, Олександр Маркушин категоричний у рішенні та публічно погрожує розправою у разі перешкоджання.

 «Якщо хтось буде мені заважати по програмі Президента України там будувати, в мене є всі сили і засоби навести там порядок. І поліція разом наведе з нами цей порядок. Це крапка!» — каже  мер міста Ірпінь Олександр Маркушин.

Будинки на місці санаторію «Ластівка» будуватимуть за державні кошти. Вартість якого вже оцінюють у щонайменше 36 млрд. гривень. Який вони матимуть статус і чи передаватимуться квартири у власність жильців – поки що невідомо.

Що не так із санаторієм «Ластівка»?

Ірпінь – особливий регіон для Київщини, особливо для забудовників – каже депутат київської облради

Ігор Колтунов. Від радянського спадку ми перейняли багато корисної інфраструктури: дитячі табори, санаторії тощо. Навколо ліси та чудова природа, яку так і кортіло розбудувати місцевим «царькам».

 «Як журналіст, я проводив розслідування, і, як депутат подавав відповідні запити з приводу того, що, здається, 75 % забудовників в місті Ірпінь уникають: по – перше, сплати податків, оформлюючи ніби – то тих хто купляє квартиру – співвласниками. Схема, яка забирає 5%, які мали б надходити до держави, якби забудовники законно продавали ці квартири»- каже Ігор Колтунов

А займається дерибаном місцева влада. Якщо подивитись на склад Ірпінської міської ради, побачимо, що чи не кожен другий є забудовником або партнером забудовника.

«Спершу міняють цільове призначення і, там де можна всього 5 поверхів, будують 10 – ти, 15 – ти поверхівку. Це класична схема» – запевняє депутат київської обласної ради Ігор Колтунов

Більше того, курує процес незаконних забудов і дерибану земельних ділянок Володимир Карплюк. Він же де — юре екс — мер Ірпеня, де – факто досі «головний» у місті. А на черзі колишній санаторій «Ластівка», який до кінця року планують забудувати.

 «Історія із цим табором є цинічною саме тому що спекулюючи темою війни та горя в яке потрапили люди, вони хочуть використати останні ділянки рекреаційного призначення. Хочуть забудувати все, мотивуючи це тим, що у нас тут розруха, ми маємо розбудувати і буде там рай»

Нагадаємо, на початку квітня Кирило Тимошенко розповів, що держава викуповуватиме у різних регіонах квартири в уже готових об’єктах, але не введених в експлуатацію. Крім цього, житло будуватиметься з нуля. Квартири будуть з ремонтом та мінімальним набором меблів та побутової техніки. До нового року держава планує надати 53 393 квартир, з яких 30 000 буде побудовано з нуля (пізніше Тимошенко заявляв про 32 000 квартир), а частина, що залишилася, – викуплена

 

попередня статтяУ своєму репертуарі: хитрі плани забудовників Приірпіння на «після війни»
наступна статтяМіж Києвом та Ірпенем планують побудувати тролейбусну лінію

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я