За кошти Гостомельської громади було закуплено 5 автомобілів Renault Duster білого кольору. Один із них придбаний у 2019 році, а чотири — в травні 2021 року.

Після деокупації Гостомеля, жителі сподівались, що військова адміністрація призначить інвентаризацію майна, яке було закуплене за кошти платників податків Гостомельської ОТГ, але протягом трьох місяців нічого не відбулося і громадськість почала сама піднімати це питання.

Віталій Купрій, правозахисник та мешканець громади, зацікавився питанням саме цих автомобілів, коли йому надіслали фото та відео одного із них, що стояв біля ЖК в Гостомелі. Автомобіль мав кульові пошкодження.

«Автомобіль був маркований, із надписом «Муніципальна варта. Це таке комунальне підприємство було. Ніхто із військової адміністрації не йшов на зустріч і не давав дані про ці автомобілі, тому я дав номер, який був на автомобілі своїм джерелам у поліцію», — пояснює Віталій Купрій

За цим номером стало відомо, що фактичним власником є  Гостомельська селищна рада. Ще чотири таких самих автомобіля знайшли в реєстрах. Як згодом з’ясував Віталій, один автомобіль був у володінні  ЖЕКу. Ще один — у водоканалу: «Отже, три автомобіля є. Куди ділись ще два? Я неодноразово на нарадах піднімав це питання. І Тарас Думенко лише перекладав обов’язки на заступників, а ті на своїх помічників»

Віталій уточнює, що один автомобіль бачили в оточенні колишнього секретаря селищної ради Анатолія Драпея, який згідно із законом про військовий стан не має права використовувати майно громади. Тобто, якби поліція зафіксувала, це був би склад кримінального правопорушення.

Віталій навіть звернувся у поліцію. Правоохоронці готові були взятись за розшук «безвісти зниклих машин», утім потрібно було написати заяву. Але і тут виникла проблема.

«Заяву приймали від власника. Власник – громада. А її представляє селищна рада. А має право написати заяву Тарас Думенко – начальник Гостомельської  військової адміністрації. І я про це неодноразово говорив», — стверджує правозахисник Віталій Купрій.

Віталій Купрій додав, що відповідно до статті 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» начальник військової адміністрації, тобто Тарас Думенко, здійснює управління майном, яке перебуває у комунальній власності відповідної територіальної громади». Тому він направив скаргу з приводу бездіяльності гостомельської влади до Київської обласної військової адміністрації.

За документами власником автомобілів є Гостомельська селищна рада.

Сергій Войченко, юрист:

«Треба дивитися документи, які на начальника військової адміністрації – Тараса Думенко — були покладені повноваження. Якщо на нього покладені документи по розпорядженню майном громади і автомобілі були майном громади, то звичайно він має писати заяву, що вони були викрадені ці автомобілі. Якщо у нього немає таких повноважень, тоді хто наразі є відповідально – матеріальною особою, де вони перебувають на балансі і хто керує цією організацією, якщо голову ОТГ вбили. Є заступник, є виконувач обовязків. Треба визначити все це і розібратись хто має все писати»

Натомість, Тарас Думенко, начальник Гостомельської військової адміністрації журналістам «TittleTattle» розказав, що йому невідома доля цих автомобілів, тому він не знає де машини знаходяться фізично. Адже ці автівки на балансі селищної ради, яка наразі припинила своє функціонування.

«Заяву на втрачене майно повинен писати власник або управитель. Я — начальник військової адміністрації. Юридична особа на балансі якої перебували вказані автомобілі є матеріально–відповідальна особа, яка б мала подбати, звісно, про збереження того майна за яке вони несуть матеріальну відповідальність», — стверджує Тарас Думенко

Потрібно зрозуміти, хто є зараз матеріально–відповідальною особою.  Для цього потрібно вивчати документи селищної ради. А документи на ці машини йому не передавали, запевняє начальник Гостомельської військової адміністрації.

«Є така інформація, що вони були передані взагалі 24 лютого з балансу селищної ради на баланс комунального підприємства «Муніципальна Варта». Наскільки мені відомо, відповідні документи знаходяться у керуючої справами, яка не з’являється на своєму робочому місці і не підтримує комунікацію»

А інформацію про те, що один із автомобілів бачили у оточені колишнього секретаря селищної ради Анатолія Драпея не підтвердив: «Мені про це насправді нічого невідомо. Скажу відверто, вперше від вас про це чую»

До слова, два автомобілі, що зникли, 2021 і 2018 року випуску. Нині вони в середньому коштують 500 тисяч гривнь. По суті, мільйон гривень громади Гостомеля  «зникли безвісти». 

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

попередня статтяІрпінський паспортний стіл повернувся на Соборну
наступна статтяІрпінь ожив буквально за місяць, на початку квітня були одні руїни: український дзюдоїст Георгій Зантарая

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я