Парк «Щасливий» у Гостомелі не просто так отримав цю назву. Боротьба за це місце тривала довгих чотири роки. Тоді територію соснового лісу хотіли забудувати, але небайдужі жителі селища врятували парк. І восени минулого року парк «Щасливий» все-таки відкрили. Під час відкриття було висаджено понад 8000 дерев.

І нині, після деокупації Гостомеля, жителі бояться, що парк можуть знищити, прикриваючись рубкою аварійних дерев. Адже, місяць тому місцеві жителі зафіксували масову вирубку сосен в парку.

«Вони спилювали не тільки пошкоджені дерева, а й велику кількість неушкоджених багаторічних сосен. Ймовірно, що таким чином ведеться піготовка території під будівництво елітного житла» — каже жителька Гостомеля і активістка Дембовська Наталія

На прохання показати дозвільні документи, відповіли, що не мають. Тому жителі викликали поліцію та екоінспекцію. На місце приїхав і голова Гостомельської селищної військової адміністрації Тараса Думенко.

Екоінспектори зафіксували масову вирубку дерев. Про це повідомила пресслужба ДЕІ у Facebook. Під час огляду фахівцями ДЕІ було з`ясовано, що зрізали понад 600 дерев.

Активістка Наталія Дембовська написала листи у різні інстанції. В департамент екології та природних ресурсів Київської обласної військової адміністрації. До начальника Київської обласної військової адміністрації. А також написала скаргу керівнику Бучанської окружної прокуратури

Згодом Наталії дали відповідь з департаменту екології та природних ресурсів. Щоправда у лисі немає ні печатки, ні підпису. Утім, відповідь надіслали із офіційної електронної пошти.

               

«Згідно Акта обстеження зелених насаджень від 28.04.2022 складеного комісією з обстеження зелених насаджень, яка затверджена розпорядженням Гостомельської селищної військової адміністрації від 27.04.2022 №22, на території парку «Щасливий» після звільнення селища від окупаційних військ російської федерації знайдено 37 місць вибухів артелерійських снарядів, які пошкодили 248 дерев та призвели до їх аварійного стану, що в свою чергу загрожували життю відвідувачів парку, інфраструктурі парку та прилеглих житлових комплексів» — йдеться у листі

Тобто  департамент екології і природних ресурсів зазначає, що у парку аварійними є 248 дерев. А під час огляду фахівцями ДЕІ було з`ясовано, що зрізали понад 600 дерев. 

Тоді у своєму телеграм каналі мер  опублікував відео, де пояснює причини таких дій. За його словами, вилучаються тільки ті дерева, які постраждали від обстрілів та можуть нести загрозу падіння на мешканців.

Журналісти «Tittle – Tattle»  поспілкувались із керівником Гостомеля щодо ситуації із вирубкою дерев у парку «Щасливий».

Журналістка: — Чи усі аварійні дерева зрізані?

Тарас Думенко: — Ні.

Скільки ще дерев планується зрізати, і яка загальна кількість аварійних дерев в цьому парку?

Не готовий вам відповісти, потрібно дивитись документи.

Коли планують відновлювати вирубку в парку «Щасливий», бо зараз вирубка призупинена?

Після того, як прибудуть представники Держекоінспекції, проінспектують і дадуть своє заключення.

Хто зрізав дерева? Це державна структура чи підрядники?

— Це були волонтери.

Вони мали відповідні документи? 

Не можу вам сказати, зараз тривають слідчі дії. Сподіваюся встановляють усі обставини.

Куди поділись ці дерева?

Наскільки мені відомо, вони пішли на оборонні роботи, на облаштування.

За офіційною інформацією ДЕІ було зрізано 600 сосен. А у листі – відповіді департаменту екології і природних ресурсів пише, що усього 248 аварійних дерев. А чому тоді зрізали 600?

Так, вони комісійно їх оглядали і встановили 248 аварійних дерев. Ну, по – перше, 2 числа, коли ми прибули на місце після деокупації, частина сосен уже була зрізана, частина пошкоджена, частина завалена. Із даних підрахунків, які проводили ми, було встановилено, що дерева було зрізано значно менше ніж 600. Я не знаю куди там інспекція дивилася, можливо, вони дивилися на весь район чи квартал. Мені невідомий периметр огляду Держекоінспекції.

Активісти, місцеві жителі пишуть, що на цьому зрубаному місці планують, за вашим керівництвом, збудувати ЖК. Спростуйте або підтвердіть цей факт. 

Ні, це зовсім не правді, жодних дозвільних документів ми не давали. Жодних планів щодо будівництва мною не приймалось!

 

«Наскільки я розумію, ця територія (як мінімум її частина) – це комунальна власність із категорією «Землі житлової та громадської забудови» . Відповідно, лісом вона не вважається, а вважається максимум «зеленими насадженнями». Вони за законом аварійні дерева можна прибирати без будь-яких документів, а сам акт оформляти потім. Але робити це повинні, начебто, комунальники, а не будь-хто» — каже експерт лісового напрямку Української природоохоронної групи (УПГ) Єгор Гриник


Голова  ГО «Маємо Право» Віталій Купрій на своїй сторінці у Facebook опублікував скаргу до
Президента України Володимира Зеленського на Тараса Думенка: 

«Із відкритих джерел — судових реєстрів — відомо, що на теперішній час Тарас Думенко знаходиться на лаві підсудних у кримінальному проваджені за ч.2 статті 345 Кримінального кодексу — навмисне заподіяння працівнику правоохоронних органів чи його близьким родичам побоїв легких або середної тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із виконанням цим працівником службових обов’язків» — йдеться у скарзі 
На запитання про кримінальну справу Тарас Думенко відповів: 

Я не буду коментувати цю ситуацію.

Нагадаємо, що нинішній мер Гостомеля, Тарас Думенко, на посаді з 21 березня.

попередня статтяМешканка Ірпеня шукає валізу з документами, яку загубила на романівському мосту
наступна статтяІсторія загиблої в Ірпені, смерть якої росія називає фейком

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я