Верховна Рада прийняла за основу урядовий проект закону № 6️1️4️6️, який спрощується процедуру вирішення батьками питань тимчасового виїзду дітей до 16 років за межі України, зокрема дозволяє батькам надавати дозвіл на виїзд дитини за кордон через сервіс “Дія”.

Як повідомляє сайт ВР, закон прийняли за основу зі скороченою процедурою підготовки.

Також в документі визначається чіткий перелік підстав, коли один з батьків може вивозити за кордон дитину до 16 років без згоди другого з батьків:

  • у разі смерті другого з батьків або набрання законної сили рішенням суду про оголошення його померлим;
  • набрання законної сили рішенням суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків, про визнання другого з батьків безвісно відсутнім або недієздатним;
  • якщо дитина або другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства;
  • виїзду у супроводі одинокої матері;
  • виїзду у супроводі одного з батьків, місце проживання дитини з яким визначено за рішенням суду або підтверджено висновком органів опіки та піклування та до якого не застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною. У такому випадку виїзд дитини за межі України дозволяється на строк не більше одного місяця;
  • наявності у другого з батьків заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці;
  • набрання законної сили рішенням суду про надання дозволу на тимчасовий виїзд за межі України дитини, яка не досягла шістнадцяти років, без згоди другого з батьків.

У червні у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає надання рівних можливостей матері й батьку, які є військовослужбовцями, на догляд за дитиною в особливий та воєнний період.

Від травня минулого року чоловіки в Україні отримали право брати відпустку у зв’язку з народженням дитини тривалістю до 14 днів, проте дія відповідного закону не поширюється на військовослужбовців.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

попередня статтяМарина Овсяннікова: Перший канал не займається “відвертими фейками”
наступна статтяВ Україні закликають узаконити одностатеві шлюби: голова об’єднання ЛГБТ-військових звернувся до президента

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я