Голівудський актор, режисер та багаторічний Посол доброї волі УВКБ ООН Бен Стіллер прибув до Києва, щоб привернути глобальну увагу до масштабного переміщення та гуманітарних потреб, викликаних війною в Україні, а також відзначити Всесвітній день біженців, який щороку припадає на 20 червня.

Бен Стіллер прибув до України, щоб побачити на власні очі масштаби руйнувань, і поговорити з  людьми, які безпосередньо пережили війну, були змушені покинути свої домівки, і нині намагаються відновити своє нормальне життя.

Ці особисті історії дозволять пану Стіллеру привернути увагу до зростаючої необхідності гуманітарної допомоги Україні, як термінових, так і середньо- і довгострокових потреб переміщеного населення і громад, а також до відповідних програм УВКБ ООН, особливо у сферах захисту, житла та допомоги (грошової або натуральної).

Під час свого візиту, Бен Стіллер зустрівся із мешканцями Макарова, чиї домівки були зруйновані, а також відвідав центр місцевої громади в Ірпені, який УВКБ ООН допомогли відбудувати у 2014 році для того, щоб там могли зустрічатися люди, які були переміщені з непідконтрольних уряду територій Донецької та Луганської областей. Пан Стіллер також поспілкувався із декількома людьми, які були змушені покинути свої домівки вдруге, коли місто Ірпінь почали обстрілювати.

Бен Стіллер також зустрівся із Президентом України Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Під час їхньої зустрічі, пан Стіллер наголосив на тому, що постійна увага та допомога населенню і громадам в Україні, постраждалим від війни, є життєво-необхідною, особливо з урахуванням наближення зими, яка стане дуже суворою для тих, чиї будинки були пошкоджені або цілковито зруйновані. Він підкреслив, що гуманітарні потреби величезні, і вони продовжують зростати.

Бен Стіллер став Послом доброї волі УВКБ ООН у 2018 році і з того часу став одним з найвпливовіших голосів з питань біженців і внутрішнього переміщення, надихаючи тисячі людей, щоб вони робили щедрі внески на їхню підтримку. Він прибув до України з УВКБ ООН, яке працює в Україні з 1994 року. Після лютого 2022 року УВКБ ООН значно розширило свої гуманітарні програми для підтримки урядових зусиль з реагування на термінові гуманітарні та довгострокові проблеми і потреби постраждалого населення а громад у відновленні. Зокрема, УВКБ ООН допомагає людям відновлювати пошкоджені домівки, надає правові консультації особам, які втратили документи, психосоціальну підтримку для реабілітації після травм, а також грошову і натуральну допомогу людям, щоб покрити їхні базові потреби, такі як проживання, засоби гігієни та продовольство.

Раніше під час візиту до Польщі на цьому тижні, Бен Стіллер зустрічався із тими, хто нещодавно був змушений покинути свої домівки, включаючи жінку, яка виїхала з Харкова із трьома дітьми 2 місяці тому. Одразу після цього, їхній батько загинув у Харкові, коли бомба впала на квартиру її батьків. Родина хоче повернутися до України, але район, в якому вони жили, був спустошений в результаті війни.

 

Джерело: unhcr.org

попередня статтяМерський єпископ: як Маркушин Лободі індульгенцію продавав
наступна статтяОдин із найвідоміших будинків Ірпеня «буде жити» – висновок експертів

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я