Воювали одні — нагороджують інших. Про те, як роздають нагороди в Ірпені направо та наліво ми писали неодноразово. Медалі обраним, годинники для тих, хто особливо відзначився. Звісно, зараз не йдеться про захисників, які дійсно боронили місто від окупантів і продовжують це робити досі на інших територіях країни.

Йдеться про «захисників-депутатів». Принаймні, вони себе зробили героями під час війни. В більшості навіть не були в Ірпені під час окупації, проте нагород мають повну скриню.

Наприклад, ми раніше писали, як депутатка Міронішена в спільний чат анонсувала, що «Маркушині» медальки будуть роздавати ще на наступних сесіях, а обрані отримають ще й годинник. Цікаво, що це за обрані та як можна порівнювати хто більше ризикував своїм життям, захищаючи свою країну, а хто менше.

Сама Міронішена отримала не одну медаль та грамоту, але, напевно, вона забула сказати, що під час окупації її взагалі не було в Ірпені. Тут не до осуду, інстинкт самозбереження ніхто не скасовував. Але чи не цинічно брати медалі за заслуги перед містом у такому випадку? Питання риторичне.

І ось ніколи не було, і ось знову. У День захисників та захисниць України секретарка Ірпінської міськради Анжела Макеєва виклала публікацію. Там подякувала за чергову грамоту. А подарував, за словами Анжели, друг Ірпінської громади — Олександр Горобець.

«Хочу подякувати другу нашої громади Народному депутату України Александр Горобец за всебічну підтримку нашого міста та за відзнаки.
Всі ми одна потужна команда, яка відстояла своє рідне місто та дала відсіч ворогу», — пише Макеєва

Депутатка Ірпінської МР Ковтун Євгенія написала за що депутати отримали грамоти.

До слова, чому Горобець вірний друг Ірпінської громади:
От, наприклад, хоча б через це: у 2022 році Горобець направив звернення до Мінекології в інтересах дерибанників Біличанського лісу із команди екс мера Ірпеня Володимира Карплюка, з яким він був разом на відкритті нового корпусу школи в Ірпені у 2021 році. Звернення виборців щодо захисту лісу Горобець проігнорував.

Анжела Макеєва вже не вперше отримує подяку у вигляді грамоти, а до грамоти ще й медаль. Нагороджував Макеєву за захист Батьківщини — селищний голова Коцюбинського. Так, це той, що так дбає про «чистоту» та «порядок» у лісах, що дивним чином зникають дерева.

«Кожен робив та робить те що вміє, на своєму місті, рада, що змогла бути корисною», — написала Макеєва.

Напевно, під час війни єдиною потіхою для чиновників є роздавати одне одному медальки та нагороди. Фотографуватись із ними та писати публікації, як героїчно боронили свою домівку. Хоча більшість ще в перший день виїхали з міста.

Сама Анжела теж виїхала з Ірпеня під час окупації, як і Міронішена. Як мінімум, про це свідчать їхні публікації у ФБ сторінках. Вони, як активні користувачі цієї соціальної мережі не виклаладали публікацій з Ірпеня. Лише загальнодоступну інформацію.

Цю інформацію підтверджують джерела видання «Tittle-Tattle»

Військовий «Сепар» боронив Ірпінь, а про нього забули?

Чиновники так загрались в «нагороди одне одного», що навіть не спромоглись подякувати усіхм тих, хто справді боровся за місто.

Ми раніше писали про військового із позивним «Сепар», який воював на «Жирафі», зловив рашиста. З ним сфотографувались, а потім  забули.

12 травня «Сепар» поїхав в лікарню в Київ, бо отримав контузію. Утім після госпіталю він продовжив службу в іншому підрозділі на Харківському напрямку. І після деокупації міста, коли складали списки тих, хто боронив Ірпінь — про нього просто забули, як і про десятки інших.

«З’ясувалось, що я взагалі в Ірпені не воював. Вони робили списки тих хто воював, а мене там не було. І про полоненого навіть не згадали. Хоча навіть телеканал ICTV приїжджали та знімали ситуацію із полоненим. А місцева влада просто забула», — дивується військовий «Сепар»


Журналісти «Tittle-Tattle» спілкувались із військовим ще в серпні.

Донині ситуація не змінилась. «Сепар» розповів що за документами він не воював. А про нагороди взагалі не йшлося.

«Я вже увагу на це не звертаю, у мене є більш важливі справи ніж вони», — розповідає військовий

За словами «Сепара» Ірпінь обороняло трохи більше 100 людей. І не всіх нагородили. Ба більше, як показує досвід навіть іфнормацію в документах не взмозі змінити.

Військовий Валентин Широких:
В Ірпені ненагороджені, забуті та кинуті напризволяще військові — не рідкість.

Житель Ірпеня Валентин Широких теж воював на «Жирафі», а 14 березня  отримав поранення. З госпіталя вийшов 4 квітня.

«Розмови ніякої не було. Одні говорили комусь зарплата прийшла, комусь не прийшла. Коли я вийшов з госпіталя ми приїхали якраз на ротацію, почали розмовляти з хлопцями. Тут місяць назад мені дають військовий білет. З‘ясувалось ми зачислені 4 квітня», — розповів Валентин

Тобто, воюючи з першого дня, військовий отримав документ в якому йдеться, що воювати він почав з 4 квітня.

Журналісти «Tittle-Tattle» поспілкувались і з Валентином. Питання із документами так і не вирішилось. А от місяць тому все таки отримав медаль «За заслуги перед містом Ірпінь»

«19 серпня пише у відзнаці, а передали в руки 9 вересня», — каже Валентин Широких

Скільки коштують ці нагороди?
На сайті публічних закупівель Prozorro тендерів щодо нагород не проводили. За скільки та звідки беруть всі медалі, грамоти, годинники для особливих — невідомо.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

попередня стаття10 тисяч грн. за годину — на хабарі викрито директора Бориспільського комунального підприємства
наступна статтяНа злочинній діяльності викрито екс-гендиректора: СБУ розповіла деталі розслідування щодо знищення АН-225 «Мрія»

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я