Крастимуть багато. Бо впевнені: війна все спише. Тому громадськість має дуже уважно спостерігати за липкими руками чиновників. Які вже облизуються на бюджетні мільйони. Розповімо про одну корупційну схему. Їх ще буде багато, тому не втрачаємо пильність

За час окупації путінськими собаками частини Київщини було знищено величезну кількість об’єктів інфраструктури – мостів, шкіл, дитячих садочків і так далі. Лише в Бучанському районі від обстрілів окупантів постраждали 27 закладів освіти. Тобто, всі. Одні зруйновані майже дощенту, інші можна відбудувати. Схожа картина і в інших громадах. Влада звітує про відкриття тимчасових переправ, про ремонти автодоріг, на тлі продовження війни ці звіти створюють єлейну картинку – країна потроху оговтується, влада дбає про людей і ті потроху повертаються до нормального життя. Але за цією картинкою ховаються хитрі схемщики, для яких наступила епоха великого крадійства.

Після закінчення бойових дій на Київщині на посаду голови ВЦА тишком-нишком повернувся Олексій Кулеба. Його призначили незадовго до початку війни, відібравши крісло у Василя Володіна, ставленика очільника Мінрегіонів Олексія Чернишова. Алексій Кулеба, нагадаємо, до того працював у столичній мерії, де його вважали «оком Андрія Єрмака», яке наглядало за Віталієм Кличком. Але порулити грошовими потоками цей чоловік не встиг, — почалася війна. Окреме питання до нього, чому вчасно не створили і не озброїли як слід тероборону у багатьох громадах. Утім, це окрема тема, вона, як зараз модно казати, не на часі. А от точно на часі інша тема – повоєнна відбудова Київщини.

Коли навколо Києва точилися жорстокі бої, Кулебу посунули і очільником ВЦА став генерал Олександр Павлюк. Він займався питаннями оборони. Щойно ворог утік – на Банковій потреба у послугах Павлюка зникла. Ну, не фахівець він у схематозі. То ж повернувся Кулеба. А контролювати Київщину від ОП спрямували заступника Андрія Єрмака Кирила Тимошенка. Знаного до війни як куратора проекту «Велике будівництво». Оскільки Чернишов зі звільненням Володіна вплив свій на процеси на Київщині майже втратив, все на себе перебрав Тимошенко. Але задовго до цього в регіоні склалися свої порядки, так би мовити, корупційні традиції, які вирішили не ламати, а отримати зиск. Нічого нового: якщо корупцію не можна здолати, її треба очолити.

До війни значну кількість тендерів на будівництво, ремонт соціально-інфраструктурних об’єктів і доріг отримувало ТОВ «АМК Рем-Буд». Маловідома компанія за межами двох областей – Київщини і Сумщини, де вона регулярно отримує смачні замовлення. Це ТОВ очолює такий собі Андрій Михайлович Куковенко. У відкритих джерелах – мешканець Бучанського району. А юридична адреса товариства – село Синяк Вишгородського району. Вже сам факт маловідомості компанії мав би викликати питання при проведенні тендерів. Але ні – «АМК Рем-Буд» регулярно виграє торги. Ось кілька прикладів:

Реконструкція автомобільної дороги загального користування місцевого значення О101316 Крюківщина – Лісники км 0+000 — км 1+400 Києво-Святошинського району Київської області.

Капітальний ремонт дороги від вулиці Одеська до вулиці Велика Окружна Дорога в с. Крюківщина та с. Гатне в Києво-Святошинському районі Київської області.

Будівництво спортивного залу та їдальні Навчально-виховного комплексу «Димерська гімназія-загальноосвітня школа 1 ступеня» Вишгородської районної ради Київської області» по вул.Соборній, 21 в смт Димер, Вишгородського району Київської області.

Пояснення такої неймовірної удачі пана Куковенка просте – він кум першого заступника голови Київської облдержадміністрації Дмитра Назаренка. До появи на Київщині він працював на Сумщині, був головою Тростянецької РДА за президентства Петра Порошенка. Прямого зв’язку з «АМК Рем-Буд» у Назаренка нема, але це лише формальність. Щоб не задавали зайвих питань про таємний бізнес чиновника.

Пан Назаренко працював заступником і при Володіну, і вже тоді був небайдужий до теми інфраструктури. Ще б пак, маючи, по суті, підручну компанію можна заробити не тільки на хліб з ікрою. Він перезнайомився з потрібними людьми, задіяними в улюбленому «Великому будівництві» президента Володимира Зеленського. Серед його друзів – керівник обласної Служби автодоріг Руслан Ничік. Той – друг колишнього голови «Укравтодору», а нині міністра інфраструктури Олександра Кубракова. Про Ничіка колись писали «Наші гроші». Вже той факт, що сімейні автівки оформлені на дружину, а квартира на батька значить одне – чиновник приховує статки.

То ж і не дивно, що маючи взаємовигідних друзів у високих кабінетах, Дмитро Назаренко при Алексію Кулебі став першим заступником. А після того, як куратором відбудови Київщини призначили Кирила Тимошенка, для цього персонажа відкрилася нова сторінка – поки війна, поки суспільство втратило увагу до корупційних оборудок, можна озолотитися. Головне – правильно ділитися.

Джерело: https://kyivcrime.com/

Фото: https://m.day.kyiv.ua/

попередня статтяУкраїнський співак знімає кліп в Ірпені
наступна статтяОкупанти збирались видати мешканцям Київщини паспорти СРСР — СБУ

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я