Про їдкий хімічний запах, який роздається в Ірпені, почали один за одним писати жителі в місцевих групах у Facebook.

Наприклад, Аліна Лисенко опублікувала допис у групу Ірпінь Daily / Ирпень, про те, що кожної ночі в Ірпені чути сильний сморід спаленої пластмаси або резини. Стверджує, що їдкий запах чути завжди в один і той самий час з 12 ночі до 4 години ранку.

Аліна проживає в Ірпені не один рік. Журналістам «Tittle-tattle» розповіла, що ця проблема виникає не вперше. Цьогоріч сморід стали чути у травні. Коли їдкий запах стоїть в квартирі та ще й в спеку 30 градусів, вікна доводиться зачиняти. Хоча і це не допомагає.

«В мене навіть чоловік коли вранці іде на роботу, то для того аби він вийшов я його швидко випускаю, тому що в під’їзді теж стоїть цей гар. Воно настільки розповсюджується», — розповідає Аліна Лисенко

Це однозначно не можуть горіти торфяники — стверджує Аліна. Бо від них не буває такого запаху, до того ж в один і той же період доби: «В нас був період карантину, коли дійсно горіли ліси і торфяники. І це був інший запах. А цей відрізняється, відчувається хімічність. Ще торфяники горять і вдень, і вночі, тобто не в один період. А тут чітко палять вночі, коли починається комендантська година, і до обіду жахливий запах»

У коментарях люди скаржаться на ту ж проблему. Запах роздається по усьому місту.

 

Через два дні жителька Ірпеня Ірина Меншун теж опублікувала обурливий допис про хімічний сморід в місті. Починаючи з 10 травня, кожної ночі з 21.00 і до 06.00 ранку дим такий сильний, що не можна вийти на вулицю чи відкрити вікно, стверджує Ірина. Запах забруднює не тільки повітря, а непоспішно отруює жителів Ірпеня. А через деякий час це відобразиться у формі астм та раку легенів.

Під дописом люди пишуть:

 

Хто і що палить? 

Хто та що палить достеменно офіційно невідомо.  Ірина Меншун та Аліна Лисенко припускають, що це все справа рук сміттєпереробної станції «Рада». Вони себе позиціонують як екологічне підприємство, стверджуючи, що  нічого не палять, лише сортують.

«Сусіди вроді туди ходили перевіряли. Коли не було комендантської години, я так розумію, що люди туди вночі ходили, вони бачили дим, але їм ніхто там не відчинив.
Але так як зараз комендантська година, а працюють вони вночі, починають із 11 вечора, тому ніхто не може піти перевірити» — розкзазала  Аліна Лисенко

Утім, у коментарях директорка сміттєпереробної станції «Рада» Наталія Семко написала, що все це брехня. Вона навіть готова показати підприємство, аби переконались:«Прошу не писати недостовірну інформацію, кому цікаво запрошую до нас на екологічне підприємство. Якщо буде продовжуватися написання не провірених фактів то ми будемо звертатися до відповідних служб і захищати імідж екологічного підприємства яке працює вже 30 років на ринку України!»

 

Ірпінчани додають, що звертались і до мера міста Олександра Маркушина, але він не відповів. І навіть викликали поліцію, аби з’ясувати причину. Правоохоронці сказали, що проведуть перевірку, але згодом відповіли, що навряд чи допоможуть. Натомість, запропонували написати листа до Дерпротспоживслужби. Хоча там просять назвати інформацію про завод, який забруднює. Але розглядатимуть це питання після війни.

Тобто, хто забруднює повітря в Ірпені невідомо. Люди звертаються до поліції, вони закликали звернутись до Дерпротспоживслужби, якій зараз не до того і все відкладають на «після війни». Виходить якесь замкнуте коло.

Журналісти «Tittle-tattle» звернулись до мера міста Олександра Маркушина з проханням прокоментувати ситуацію зі смородом. Він про це чув вперше, принаймні, так сказав, і заявив, що з проблемою розбереться. А потім додав, щоб ми передали його контакти мешканцям міста, аби ті жалілися йому особисто, а не писали про це в ірпінських групах. Ми так і зробили.

Тепер чекаємо на своєчасне вирішення проблеми, що склалася.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

попередня статтяВ Ірпені запрацювала ветклініка ЛучВет, але в тестовому режимі
наступна статтяДепутатам можна: як Василевська-Смаглюк на Jaguar ігнорувала червоне світло світлофору в Ірпені (відео)

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я