Наша пісня гарна й нова – починаймо її знову. Саме так можна сказати про сьогоднішнє дійство під Ірпінською міською радою. Перед початком ХХІ сесії міськради VІІІ скликання, очільник міста вирішив зробити своє улюблене – роздавати на ліво і на право нагороди, з розмахом і всією помпезністю привселюдно на центральній площі Ірпеня. Вони в міськраді, певно, як гриби ростуть.

Як зазначив Олександр Маркушин на своїй сторінці у Facebook, було роздано 400 медалей. «Сьогодні від імені всієї громади вручив майже 400 медалей «За заслуги перед містом Ірпінь» хлопцям та дівчатам Добровольчого формування ІМТГ №1».

Проте, не встиг мер нагородити 400-го героя, як депутатка Ірпінської міської ради Зоряна Міронішена, яка також сьогодні отримала нагороду, почала чи то хвастатися, чи то заспокоювати у спільному чаті добровольців, що 400 медалей – це не межа, мовляв, впадати в депресію не спішіть, візьміть себе у свої сильні руки, бо решту медалей буде роздано на наступній сесії. Учасники почали уточнювати про нагородні годинники, на що депутатка відповіла, що то «тільки тим, хто найбільше відзначився» і вона це питання якраз вирішує. Ото як у школі, дорослих не обманути, бо вони все бачать, хто дуже-дуже старався захищати місто, а хто просто дуже старався.

І якось мимоволі назріває питання: якщо 400 – це ще не все, то де беруться ці люди у списку, якщо Ірпінь боронило понад 50 людей. Про це самі добровольці розповідали представникам ЗМІ. За їхніми словами, саме брак захисників та зброї і завадив вберегти місто від окупантів, тому, рашисти таки зайшли в Ірпінь та влаштували місяць терору.

А також друге питання – де беруться ці нагороди, скільки грошей витрачено на них і з якої статті розходів? Це ж не хенд-мей, зроблений на арт-гуртках.

Ну і третє, найголовніше – чи на часі це? Ми всі пам’ятаємо, що місто зруйновано майже на 80%; люди живуть без даху над головою, до прикладу, бабуся Оля з Ірпеня, яка просила нашої з вами допомоги; або бодай жителі «Ірпінських липок», які самі розбирають руїни «улюбленої фотозони влади Ірпеня» і так і не змогли дочекатися від керівництва міста елементарно, увага, біотуалету, та встановили його за власні кошти.

Проте, варто відмітити, що після грандіозного скандалу у соцмережах, який розгорівся після того, як Маркушин нагородив своїх друзів за заслуги перед містом. До речі ми писали про це детально. Тоді мер забув нагородити містян, які загинули, захищаючи рідний Ірпінь.

Сьогодні очільник міста спробував виправити ситуацію, але, як то кажуть, осадочок то залишився. «А ось ці нагороди і відзнаки було вручати дуже важко і боляче. Медалі «За оборону рідної держави» посмертно вручив матерям, батькам, дружинам і дітям наших загиблих Героїв. Кожному із них ми також присвоїли звання «Почесного громадянина Ірпеня», — написав Маркушин.

Кожний житель Ірпеня – герой і не важливо чи він виїхав нашвидкоруч з міста, чи залишився боронити рідну домівку. Не говорячи вже про тих, хто був зі зброєю в руках чи навіть без неї на блок-постах, а також про тих, хто не дожив до деокупації. Нагороди та звання «Почесний громадянин Ірпеня» потрібно присвоювати всім мешканцям, бо не залежно від того, хто де був, сьогодні всі жителі міста докладають максимум зусиль аби допомогти владі відбудувати найкраще місто для життя — Ірпінь.

То чи на часі оце сьогоднішнє дійство для «обраних», яке, як ми уже знаємо, продовжиться і на наступній сесії? Питання риторичне.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

попередня стаття18 липня у Ворзелі працюватимуть б’юті-волонтери
наступна статтяВ Україні відтворили вишиванку Степана Бандери

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я