Багато українців вже відмовилися від російських книжок та музики. Тепер це рішення хочуть закріпити на рівні міської ради столиці. Про повідомляють на сайті Київради. Вже зареєстрований проєкт рішення щодо заборони у столиці російських фільмів, музики, книжок та вистав. Мораторій хочуть запровадити до припинення окупації України.

«Необхідно заборонити публічне використання та демонстрацію російськомовного культурного продукту. Зокрема це російські книги, художні альбоми, аудіовізуальні твори, аудіопродукція, твори та документи на новітніх носіях інформації, вистави, концерти, культурно-освітні послуги. Крім цього в цей складний воєнний час на окремому фронті ми маємо захищати українські об`єкти матеріальної та духовної культурної спадщини, які мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення. Важливо унеможливити ескалацію напруги в суспільстві та посилити захист українського інформаційного простору від гібридних впливів ворога», – розповів автор проєкту, депутат Вадим Васильчук.

Фактично, під заборону у столиці потраплять книги, художні альбоми, музичні звукозаписи, вироби художніх промислів, театральні та циркові вистави, концерти та культурно-освітні послуги. З тексту проєкту зрозуміло, що мова не йде, наприклад, про прослуховування альбомів російських виконавців у колі сім’ї та близьких.

За думкою Вадима Васильчука, це «рішення надасть можливість уникнути ескалації напруги в суспільстві та посилить захист українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора».

Як тільки рішення приймуть, то всім організаціям та бізнесу упродовж місяця доведуть до відома, що використовувати російськомовний контент заборонено. Для цього, у міській раді Києва пропонують створити робочу групу для роз’яснювальних робіт.

Проте, яке покарання буде, якщо у столиці не будуть дотримуватися заборони у рішення не йдеться.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

 

Джерело: dengi.informator.ua

попередня статтяВже цього року: слідом за борщем Одесу можуть занести до ЮНЕСКО
наступна статтяРашисти взяли у полон свого комбата, щоб той не втік: окупант розповів дружині про дезертирство в своїй армії

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я