Скандали навколо незаконної забудови на Давидчука, 35 в Ірпені точаться уже не перший рік. Її то зупиняли, то продовжували, то меру жалілися. І як то кажуть не було, не було і от знову. Кому війна, а кому самі знаєте що. Місяць тому місцеві знову почали жалітися на скандальну забудову.

У місцевій групі Ірпеня Тетяна Тирнова написала допис. У ньому йдеться про відновлення робіт біля скандального будинку в Ірпені на вулиці Давидчука, 35.

«Чергову спробу забудовника провести незаконні комунікації було зупинено (попередню зупинили у травні 2021р.). Дякую, що приїхала поліція, перевірила, склали протокол, роботи зупинено – дозвільних документів у забудовника на проведення комунікацій по комунальній землі так і немає», — пише Тетяна Тирнова

Журналісти «Tittle-Тattle» вирішили розібратись, яка доля цього будинку зараз.

Жителька Ірпеня Ірина Вишпольська знає про цю забудову від початку, а зараз активно бере участь у судах проти незаконної забудови. Розповіла у особистій розмові, що будівництво почалось ще у 2019 році. Спочатку жителям казали, що збудують таунхауси, але через три місяці почала рости багатоповерхівка. Тому люди почали «діяти» та піднімати це питання.

«Справа в тому, що ця діялянка відноситься до «котеджної забудови». Це підтверджує містобудівна документація на місцевому рівні», — розповіла Ірина

Згідно із генеральним планом міста по цій вулиці дозволяється садибні та котеджні забудови.

«Згодом в паспорті об’єкту будинок вирішили збудований на 4 поверхи. Так забудувались, що і 5 – тий почали зводити, але довелось його зносити, бо приїхав Маркушин і сказав, що чотири поверхи буде нормально», — ствердужє Ірина Вишпольська

Що каже мер Ірпеня?

У 2020 році один із візитів мер Ірпеня Олександр Маркушин зняли на відео. Мер приїхав на вулицю Давидчука, 35 через розголос, який зробили люди.

 

«В приватному секторі можуть будуватись дуплекси або танхауси, які ідуть двохповерхові, але в приватному секторі не можуть будуватись багатоповерхові забудови. Єдина є можливість, коли забудовник викупляє весь квадрат забудови, проводить громадські слухання, робить зміни і потім будує. Без цього він не має права будувати і в Ірпені не буде такого будівництва», — сказав Олександр Маркушин на відео

Одна поправочка, на момент приїзду Маркушина — будинок вже був збудований. І там стояв не котедж!

У 2020 році виконавчий комітет Ірпінської міської ради у зв’язку з невідповідністю намірів забудови скасував наказ та рішення про видачу МУО, згідно 52 статті про місцеве самоврядування. Суд відновив, бо скасувати може або тільки суд або за заявою замовника. Але на суді не розглядувалось питання законності будівництва. Пояснення міської ради було: «щоб зняти напругу серед мешканців» і ні слова про порушення ДБН, пожежних норм.

Всі ці умови та обмеження забудовник відновив через суд. Наразі відкрите кримінальне провадження. Був накладений арешт у вигляді заборони користування, розпорядження і відчуження. Але потім арешт зняли, в зв’язку з тим, що нікому не було пред’явлено підозри і залишили тільки в частині відчуження, бо земельна ділянка є речовим доказом в кримінальній справі.

Втім, те, що будинок вже зведений — недостатньо. До нього потрібно прокласти комунікацію. Суди та кримінальне провадження забудовника не зупинило.

Вони вдавались навіть до відкритої брехні. Кілька разів намагались прокласти комунікації до будинку незаконно, тому брали дозвільні документи на інші адреси. Перший раз вони показали дозвільні документи, але із адресою Давидчука, 39″

«Ми побачили що вносять це питання на сесію і ми звернулись до міськ ради, щоб не виросли на порядок денний це питання. Тоді до жителів дослухались», — розповідає Ірина Вишпольська

А восени забудовники намагались отримати дозвільні документи, використовуючи  зовсім іншу вулицю — Лисенка 16. Хоча цей будинок був підключений вже до комунікацій.

Востаннє показували документи із вулицею тією, що треба — Давидчука, 35. Звідки взяли ці документи — невідомо.

Винесли на сесію міської ради питання про надання строкового сервітуту на проведення комунікацій (водопостачання, водовідведення та газопостачання), а жителі просили депутатів не підтримувати цю ініціативу, бо ідуть суди та відкрито кримінальне провадження. То ж, достатньої кількості голосів не зібрали.

Зараз ніякі роботи біля будинку не ведуться. Мешканці не дають провести комунікації до незаконної забудови. Для того, щоб ввести будинок в експлуатацію потрібно змінювати цільове призначення землі, дозвільні документи з житлового на багатоквартирний.

«Ми всі розуміємо, що якщо проведуть цю комунікацію, будинок в експлуатацію не здають, швиденько людей заселили і так роками живуть люди – без документів», — стверджує жителька Ірпеня Ірина

Хто забудовник?

До речі, забудовником на вулиці Давидчука, 35 є Ковтун Ігор Володимирович. Цей ЖК вже має назву — «Елемент». А квартири у цьому будинку вже продаються на відомих сайтах з продажу нерухомості. 

Зараз в Київському окружному суді справа по скасуванню дозвільних документів, а саме Містобудівних умов та обмежень і декларації про початок будівельних робіт

Отак, без комунікацій і відповідних дозвільних документів. Так продаються будинки в Ірпені. І якби не уважність та справедлисвість жителів — у будинку вже б давно жили люди, які, мабуть, і не підозрювали б, що будинок стоїть тут незаконно.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

 

попередня статтяЗруйнували будинки та школи: експерти оцінили збитки, які окупанти завдали Бучі
наступна статтяЗабудовники Ірпеня вже «кинули оком» на 8 га «Ластівки» та гроші для відбудови — екоактивісти

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я