Бородянку було звільнено від російських військ на початку квітня. Воно перебувала під окупацією протягом 35 днів. Внаслідок бойових дій у Бородянці пошкоджено 164 будівлі. Із них 42 повністю зруйновані — пише Суспільне із писиланням на знімок, проаналізований Cупутниковим центром ООН.

Після знищення рашистами житлових будинків Бородянки, стало гострим питання їх відбудови. Після деокупації селища на головній площі зібралась громада, щоб провести збори та обговорити це питання. Про це журналістам «Tittle — Tattle» розповів місцевий житель Олександр Пінчук.

«На зборах був присутній в.о. Бородянського селищного голови Єрко Георгій, місцева влада та представники ЗМІ. Георгій Єрко тоді сказав, що вони опитали жителів і більшість людей не хочуть відбудовувати житло на місці старого – зруйнованого», — розповів Олександр Пінчук

Хоча це не так, стверджує чоловік. У людей навіть не питали, на якому місці вони хочуть відновити житло. Ця заява обурила громаду, бо новий будинок хотіли звести у «полі», на краю Бородянки. Люди зібрали 236 підписів та відправили вищому керівництву, зокрема, в Офіс Президента України

Нагадаємо, раніше Київська обласна військова адміністрації повідомляла, що в області у зруйнованих війною Ірпені та Бородянці планується протягом пʼяти місяців побудувати два житлових комплекси по 50 000 кв. м кожен. Території вже обрані.

Це програма президента, яка передбачає сотню тисяч квадратних метрів житла, але це тимчасове житло — стверджує Олександр Пінчук: «Як нам сказали, в програмі президента не передбачено, що  тимчасове житло буде твоїм. Прямо кажучи, це житло ми орендуватимемо безкоштовно у держави, а потім як? Нас ніхто не чує, до нас не дослуховуються. Ми хочемо гарантій, що ми отримаємо свої будинки»

Громада селища створила плакати та повісила їх на зруйновані рашистами будинки у знак протесту, щоб до людей нарешті дослухались.

«Псевдо влада Бородянки вводить в оману керівництво області та держави. Ми жителі цього дому хочемо квартиру на цьому місті» 

Артем Бородянський написав у Facebook-групі «Бородянка ONLINE»: «Найгострішим воно є для жителів будинків по Центральній 353 та 359. Адже на різних рівнях влади, в медіапросторі нав’язується думка, що жителі цих будинків не хочуть, щоб будинки відбудовували на цьому ж місці. Хочемо запевнити що це НЕ ТАК! Більшість людей хочуть повернутись в свої будинки саме на цьому місці!!! Адже більшість жили тут по 30-40 років і вони проти примусової депортації на край Бородянки, де планується будівництво житлового комплексу для тих, хто втратив житло. Сьогодні жителі будинків 353 та 359 провели акцію, щоб максимально висвітлити цю проблему»

«Людей не питають і не хочуть чути, як і раніше. В Бородянці хочуть збудувати комплекс на околиці, звільнишви центр, а в Ірпені для цього хочуть знищити санаторій «Ластівка». Це неприпустимо, адже окрім порушення прав людей та злочину проти природи тут треба розуміти, що те житло буде СОЦІАЛЬНИМ, ТИМЧАСОВИМ! То ж в цілому проблема залишається невирішеною!», — пише у коментарях Елена Старшикова

Розголос допоміг? 

Після розголосу в Бородянку 2 червня приїхав голова Київської ОВА Олексій Кулеба. Він запевнив, що житло відновлюватиметься виключно там, де вирішать жителі: на місці зруйновано чи на новому.

Такими темпами, як до війни працювати, на жаль, неможливо — сказав голова Київської ОВА і запевнив, що вони роблять все можливо для того, щоб якнайшвидше  у кожного чия квартира була частково зруйнована від рук рашистів, були встановлені нові вікна, двері та відремонтований дах. Щодо будівництва нових будинків це питання, яке потребує значно більше часу.

«Запевняю, наразі жодних рішень щодо розташування нових будинків замість зруйнованих не прийнято. Перед будівництвом буде визначена процедура, яка, окрім іншого, включатиме громадські слухання. Люди, які втратили власні оселі через війну, самостійно вирішуватимуть, де їм жити. І якщо мешканці вирішать, що необхідно зводити будинки на місці зруйнованих, так воно і буде. Тому закликаю всіх до конструктивного діалогу», — пише у своєму Telegram-каналі Олексій Кулеба

Утім, запевнити, не означає зробити. Жителі сподіваються, що їх насправді почули, водночас бояться, що можуть залишитись без житла, адже зима не за горами.

Раніше ми писали про подібну ситуацію в Ірпені. Там житло для тих, хто втратив житло, планують збудувати у санаторії «Ластівка», мешканці проти, бо це чи не остання зелена зона, що залишилася в місті.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

попередня статтяМода та війна: топ-6 речей з армійського гардеробу, які стали культовими
наступна статтяАбо п’яні, або сліпі: чому влада Ірпеня забула нагородити містян, які віддали життя за місто?

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я