Після деокупаії Бучі десятки його жителів залишились без даху над головою, роботи та із мінімальними заощадженнями. А у декого рашисти забрали усе, тому, люди, як ніколи, потребують підтримки.

У ЗМІ та медіа багато пишуть та розповідають про допомогу містам, які найбільше постраждали від навали рашистів. Йдеться і про фінансове, і про продовольче сприяння. Утім, є інша сторона медалі. Жителі масово скаржаться, що допомогу, яку надсилають волонтери, вони не отримують, натомість їм дають «два яблука та пачку рису».

Давайте розбиратися, отже:

Продовольча допомога:

14 червня відомий ресторатор та телеведучий Ектор Хіменес-Браво, який до повномасштабного вторгнення росії на територію України, проживав у Бучі, на своїй сторінці в Instagram написав про допомогу жителям Бучанського району.

«На сьогодні наша команда зібрала 50000 € у Варшаві на допомогу мешканцям Бучанського району. Закупили продукти, засоби особистої гігієни і все перше необхідне. Вже все відправлено і скоро у людей буде все для життя на найближчий час», — пише Ектор Хіменес-Браво

Утім, у мережі пишуть, що люди досі цієї допомиги не отримали. Окрім цього, бідкаються на гумунітарну допомогу, яка проходить через руки місцевої влади, і стверджують, що її просто розкрадають.

У Facebook Володимир Ткачук, житель Бучі, зробив публікацію. Там чоловік написав про проблему із розкраданням гуманітарної допомоги.

«Ось такі продукти фурами заїжджали в Україну, як гуманітарна допомога від закордонних благодійників. Це різного роду м’ясні та рибні консерви європейської якості» — пише Володимир

Чоловік закликав зробити розголос, бо у такому випадку хоча б допомога у вигляді продуктових наборів від Ектора Хіменеса-Браво буде розподілена між людьми, а не представниками влади.

«Чи хтось реально почне переконувати, що від закордонних благодійників у фурах їхали черстві батони із минулорічною картоплею й проросшою цибулею. А як Ви думаєте, депутати які стали волонтерами і роздають як від себе чи наспіх сформованих своїх благодійних фондів продуктові набори, чому раніше продуктові набори не роздавали? Можливо тому що не надходило таких об’ємів гуманітарної допомоги з-за кордону?»

У публікації Володимир поставив питання до бучанців. Хто з містян отримували таку допомогу.

Світлана Омельченко пише: «Жодного продукту з даного набору я не бачила»

Анна Католіченко: «Не було таких продуктів взагалі! Скільки можна вже обкрадати? Місцева влада тільки гостей приймає, а для людей, а для чого, ми про них згадаємо, коли вибори будуть!»

Володимир Шолохов: «Я жодного разу не отримував жодного набору»

Сергій Омельченко написав: «В перші дні деокупації до нас адресно приїхав волонтер і таке привозив. Потім коли мерія почала контролювати цей процес все і закінчилось 15 квітня»

Історія бучанця:

Сергій Омельченко, житель Бучі. Він повернувся додому на початку травня. Батьки у Сергія пенсіонери та мають інвалідність. Перші два тижня після деокупації приїжджали волонтери і привозили повноцінні продуктові набори поадресно, кожному. Згодом волонтерам заборонили розподіляти гумдопомогу, зробили так, щоб все контролювала міську рада.

«Коли за допомогу взялась міська рада, більше жодної централізованої допомоги тут немає. Хоча знаю чудово, що привозять продовольчі набори із Європи саме до міської ради. І жодного такого набору ніхто не отримував. Я особисто спілкуюсь із волонтерами з Європи, вони надсилають фото продуктів, як запаковують, коробки із продуктами для жителів саме Бучі», — ствердужує Сергій

З Європи привозять продовольчі набори чи не щодня. Люди бачать, як в місто заїжджають вантажівки із допомогою, але дають їх зовсім не тим, хто потребує. В харчовому наборі надсилають: згущоне молоко, тушонку, ковбасу, напої, горіхи, родзинки тощо. На сім’ю такий набір йде для 4 людей. Жодного такого набору в Бучі не роздавали. Натомість, дають маленьку частину з усього.

«Людям давали в якихось там пакетах олію і макарони. Фіксували факти, що привозять до міської ради вантажівки, а потім перевантажують у інші автомобілі, навіть в особисті автомобілі — джипи — приїжджали і забирали», — запевняє Сергій

Ймовірно, ці продукти продають в супермаркети в магазинах та на місцевих ринках — припускає Сергій. Чоловік звертався в міську раду, утім там стверджують, що допомогу немає. Піднімається і обговорюється це питання лише у соціальних мережах, в публікаціях бучанських місцевих груп.

 

Фінансова допомога:

Італія:

Міністерство фінансів України 22 червня публікує допис у якому йдеться про фінансову допомогу для Бучі від Італії: «У квітні 2022 року італійська гуманітарна організація Cesvi прийняла рішення про виділення перших 500 тис євро на відновлення Бучі. Мер міста-побратима Бучі зазначив, що сума підтримки буде збільшена за рахунок благодійних внесків від приватних та державних донорів, зокрема від муніципалітету міста Бергамо» 

Тайвань:

20 червня міський голова Бучі Анатолій Федорук провів онлайн-зустріч з міністром закордонних справ Тайваню Джозефом Ву. На ній тайванський міністр анонсував, що його країна виділить 500 тисяч доларів фінансової допомоги для відновлення Бучі.

Утім, на офіційному Telegram-каналі Бачанської міської ради не вказано розмір допомоги.

ЩО КАЖЕ МЕР?

Журналісти «Tittle-Tattle» звернулись до мера Бучі Анатолія Федорука з проханням озвучити та обгрунтувати на що витратили допомогу, утім Анатолій Петрович сказав, що жодної копійки фінансової допомоги Бучі не надавали:

ДОСЛІВНО «Ніхто нічого ще не надав Бучі. Ніхто ні копійки Бучанській міській територіальній громаді на превеликий жаль, чи може, на щастя, щоб потім журналісти не ставили запитання, не надав ніякої фінансової допомоги. Якщо необхідно виписку з банку казначейського рахунку надамо вам. Дякую, до побачення! «, — сказав мер Бучі Федорук.

Наша редакція хотіла уточнити про долю продуктових наборів та отримати виписку з казначейського рахунку, проте, мер Бучі сказав, що далі надаватиме інформацію лише після офіційного журналістського запиту.

І знову класичне — люди бідкаються, а влада розводить руками.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

 

 

 

 

попередня статтяПоки влада проводить «екскурсії», ірпінчани із волонтерами власноруч розбирають завали з-під будинків
наступна стаття«БлагоДІМ», що допомагає ірпінчанам, і сам потребує допомоги: деталі

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я