У деокупованих містах Київщини тепер проводять платні екскурсії. Йдеться про Ірпінь, Бучу та Бородянку. Тури коштують 150 гривень з людини. Та чи на часі? Думки розділились.

В дописі у Facebook Лена Смовженко розповіла про платні екскурсії з Києва до Бучі, Ірпеня та, навіть, Бородянки. Жінка пише, що розклад екскурсій бачила на власні очі.

«Люди, з вами все добре? Ну тоді вже купуйте квитки на повен день — допоможете скло бите з квартир виносити,завали розбирати,а,можливо,навіть розміновувати. Бо вчора,наприклад, викликали саперів до колишнього кафе на зупинці(поруч зі мною)-там виявили величезний снаряд,що не розірвався. Чи вам кортить подивитись на чуже горе? Чи не вистачає гострих відчуттів? Тоді нагадаю: війна ще триває,а найгостріші відчуття — на передовій. Автомат видають безкоштовно» — йдеться у дописі.
У коментарях під дописом думки розіділились: 
  • «Можливо це дасть людям більше інформації про розміри трагедії…» — пише Ігор Ніколаєв.
  • «Згідна з Вами на всі сто. Бо в моїй голові теж не вкладається, як можна з такого страхіття і людського горя робити чергове шоу!» — пише Tetiana Yekhno

У Facebook Ольга Шамрай опублікувала допис із запрошенням на екскурсію «Героїчна Буча». А за усіма деталями просить звертатись за телефоном, вказаним у публікації.

«Друзі, 12.06 запрошуємо вас на екскурсію «Героїчна Буча». Всі питання про місце зустрічі, вартості, що побачите адресуйте екскурсоводу Кардаш Сергію Петровичу, тел.0973067400» — йдеться у дописі.

У телефонній розмові Сергій Кардаш розповів про наступні заплановані екскурсії у Бучу та Ірпінь. Вартість — 150 гривень з людини. За його словами, з кожним роком все менше і менше видно сліди війни і їхнє завдання побачити і сліди війни, і місто взагалі, і парк подивитись в Бучі або Ірпені.

«Що означає погоджено? Ну от ви ходите по Києву, ви погоджуєте із міською радою? Ну, якщо дипломатичні місії водять – це офіційно. Все погоджено. Ми підтримуємо армію. Плетемо сітки, наприклад. Але це перш за все екскурсія, а не якийсь захід» — розповів журналістам «Tittle-Tattle» Сергій Кардаш.

Керівниця відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк вважає, що з однієї сторони проводити таки екскурсії не етично, з іншої – це трагедія нашого народу. А після перемоги українці все одно будуть їздити до Меморіалів.

«Доречніше було б робити такі екскурсії більше для іноземців, тому що вони і фотографіям не завжди вірять. Що стосується українців, я вважаю, якщо є попит на такі екскурсії, то мабуть потрібно робити, але треба враховувати якусь моральну складову. Я думаю ці компанії, які ці тури організовують, вони повинні частину від прибутків віддавати владі міст, куди водять екскурсії» — зауважує Євгенія Антонюк.

Вже понад два місяці деокуповані території Київської області оговтуються від приходу руського міра та повертаються до звичного життя. У міста повертаються мешканці та власними силами починають відбудовувати їх.

Чи доречно наразі водити екскурсії та показувати горе інших — питання риторичне і кожний вирішує для себе самостійно правильно це чи ні. Але важливо пам’ятати, що війна ще не закінчилася, навіть, якщо у вашому місті не звучить сирена. Вона голодна і підступна, вона триває і продовжує забирати найкращих синів України.

 

попередня статтяПутін впав у кому після невдалої операції — розвідка
наступна статтяРічка Ірпінь могла б вже не врятувати, якби росія напала на чотири роки пізніше: як ірпінчани боряться за «Ріку–Герой» із забудовниками

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я