Місто Ірпінь після деокупації отримало почесну відзнаку «Місто-герой України». Не даремно, адже Ірпінь став місцем героїзму та стійкості громадян і взяв на себе великий удар у боротьбі із рашистами. 

Допомогла у боротьбі з російською навалою і річка Ірпінь. Вона стала річкою-рятівницею. Ірпінчани наполягають, аби їй дали відзнаку «Ріка–Герой».

«Річка Ірпінь могла б вже не врятувати, якби росія напала на чотири роки пізніше»,стверджує громадський активіст з екологічних проблем Аркадій Савченко.

На його думку, за чотори роки  річку могли б повністю висушити та забудувати, адже до цього готувались довго. Боротьба ірпінчан із забудовниками триває чи не 5 років. Багато років точиться війна за зелені зони, ліси, ділянки, за річки і заплави. Це реальна проблема міста.

«У місцевих забудовників було велике бажання забудувати річку Ірпінь. І деякі з них домовлялись із місцевими органами влади чи представниками з органів влади» — стверджує Аркадій Савченко.

Ірпінчани виходили на протести та мітинги проти будівництва. Бо, приміром, рік тому на сесії Ірпінської міськради депутати проголосували за забудову частини заплави річки поблизу мікрорайону Стоянка. 

Про плани забудувати ще одну територію заплави річки Ірпінь стало відомо в лютому минулого року. Комісія земельних відносин, лісових та природоохоронних питань Ірпінської міської ради проголосувала за зміну цільового призначення ділянки площею 23 га на заплавних територіях, яка раніше мала цільове призначення «для ведення особистого сільського господарства, садівництва і випасання худоби».

 

 

 

 

 

 

Аркадій Савченко зауважує, що стан річки погіршується, ймовірно не спроста, в ній навіть виявляли невідомі речовини. «Питання забудови триває кілька років: щороку стан річки погіршується і таким чином намагаються знищити річку аби потім розбудуватись там. Десь ріка висихає. В річці знайшли якісь невідомі речовини. Потім виникало питання чому в деяких ділянках вона висихає?» 

Заплаву річки Ірпінь забудовують під час війни? 

Місяць тому на своїй сторінці у Facebook Мирослава Свистович — жителька Ірпеня —  опублікувала допис у якому прикріпила відео. Жінка написала, що кілька днів тому їхала в Ірпінь і звернула увагу на будівельні матеріали, які привезли, ймовірно, нещадавно. Все для «великого будівництва» багатоповерхівок на заплаві в районі, уже легендарного романівського мосту.

«Не дивлячись на війну, забудовники продовжують знищувати заплаву і річку Ірпінь, які, як виявилося, мають стратегічне значення для оборони столиці. Впевнена, що під шумок, для цієї ж мети, а зовсім не тому, що такий «хороший господарник і так дбає про людей», і водогін з Києва пригнали», — йдеться у дописі

«Чи треба комусь пояснювати, що забудова заплави — це злочин? Забудувавши заплаву, торується шлях для ворожої бронетехніки аж до Романівки. А з цього місця, за багатоповерхівками захована бронетехніка або гармати, які можуть спокійно обстрілювати Київ. Звідси до Києва 7-8 кілометрів, а дальнобійність гармат 30-40 кілометрів, я вже не говорю про смерчі, угарани і навіть гради, які будуть накривати і Коцюбинське і все що за ним. Що робити з цими, хто нищить річку Ірпінь, яка вберегла Київ?»

Як річка Ірпінь допомагала під час війни, зокрема, під час російської навали?

Київський еколого-культурний центр у Facebook пише:

За часів Київської Русі з півночі та північного заходу Київ прикривала болотиста річка Ірпінь. Річка Ірпінь довжиною 162 км мала широку болотисту долину, яку важко проходити для ворожої піхоти та кінноти, що неодноразово захищало древній Київ.

Наприкінці 1930-х років по річці Ірпінь було створено першу лінію оборони Києва, для чого по правому, високому березі річки було споруджено ДВТи (довготривалі вогневі точки). 11 липня 1941 р. до річки Ірпінь вийшли частини 13-ї танкової німецької дивізії, які застрягли в болотистій долині річки і частково були знищені радянською артилерією. Тут їх наступ захлинувся.
Стратегічну та тактичну важливість долини Ірпеня ще раз було доведено в наші дні, коли захисники Києва підірвали міст через Ірпінь, а споруджений путінськими військами понтонний міст через Ірпінь знищили. В результаті ворожі війська вперлися в залиту талою водою болотисту долину річки-рятівниці, що тисячоліттями захищала Київ.
На жаль, довгий час оборонне значення річки Ірпінь у нас не розглядалося, сама річка була варварськи спрямована, перетворена на стічну канаву, а її заплава осушена і сама річка була практично вбита. А найближчим часом її заплаву взагалі хотіли забудувати. Ніхто не віддавав належного та культурно-історичного значення річки як місцю запеклих боїв за Київ. Ірпінська міська рада та ірпіньскі забудовники забудовували заплаву річки Ірпінь.
Річка-Герой Ірпінь в бою

Забудова Річки-Герой Ірпінь

попередня статтяПлатні екскурсії зруйнованими містами. У Бучі, Ірпені та Бородянці тепер проводять тури
наступна статтяДо Ірпеня приїхала Світлана Лобода

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я