Восени минулого року помічника та зятя покійного мера Гостомеля Юрія Прилипка — Ростислава Скуратівського — затримали при отриманні хабаря у розмірі 290 тисяч доларів.

Скуратівський та його помічник Міщанин, зловживаючи посадовими обов’язками, вимагали від місцевого приватного підприємця хабар за передачу у його власність ділянки на території ОТГ розміром 1,2 га.

Загальна сума хабаря становила 600 тисяч доларів. А передавали вони частинами. Спершу вдалось успішно передати 10 тисяч доларів, а на другому транші – 290 тисяч доларів зловмисників затримали.

За 600 тис доларів Скуратівський та Міщанин обіцяли передати у приватну власність ці 1,2 га землі та «протягнути» це питання через 2 сесії територіальної громади. У подальшому пропонували комерсанту придбати ще майже 40 га, які Державний лісовий фонд України нібито передасть на баланс ОТГ.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводились СБУ спільно з ДБР за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.

Чому суд перенесли?

26 липня  відбувся черговий суд над Ростиславом Скуратівським. Голова ГО «Маємо право» Віталій Купрій з командою супроводжують судові процеси та опублікували інформацію про це у Facebook. Віталій Купрій на своїй сторінці написав, що позиція Скуратівського та його адвоката цього разу змінилась.

Ростислав Скуратівський і його подільник повністю визнали свою вину і сподіваються уникнути покарання у вигляді позбавлення волі. Це значно спрощує процес, адже, коли обвинувачуваний визнає свою провину — судове слідство не ведеться і докази не досліджуються.

«Раніше вони казали, що не визнають свою провину або частково визнають провину. Тепер, я так розумію, побоялися розголосу на відкритому засіданні. Бо могло показати, наприклад, матеріали негласних слідчих розшукових дій або відео, де вони вимагали хабарі – 300 тисяч доларів з потерпілого», — розповідає Віталій Купрій

 

Курпій стверджує, якби усі докази досліджувались та велось слідство — обвинувачені отримали б 5 років позбавлення волі. І за всіма законами, кримінально – процесуальним кодексом оскаржувати його в апеляції щодо конкретних подій вони вже не матимуть права.

«Серед аргументів, які готують адвокати Ростислава Скуратівського для суду: перша судимість, щире каяття, батько чотирьох малолітніх дітей, зять «героїчно» загиблого мера, проблеми із здоров’ям — все, аби не сісти» — стверджує голова ГО «Маємо право», — Віталій Купрій

Наступне судове засідання відбудеться 8 вересня. Адвокат Скуратівського заявив, що їм потрібно ще підготувати відповідні матеріали.

«У зміненому порядку стороні захисту ще треба надати відповідні матеріали, які характеризують обвинувачених. Будуть заявлені клопотання щодо повернення певних грошових цінностей. Прошу надати час для підготовки певних матеріалів», — сказав на судовому засіданні адвокат Ростислава Скуратівського

Ростислав Скуратівський може, як покарання, сплатити мінімальний штраф або нести покарання пов’язане із позбавленням волі. Суд буде оцінювати всі обставини. І восени буде відомо вирок. Втім, Віталій Купрій сподівається на справедливий вирок.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

 

попередня статтяВідпочинок з видом на руїни: в Ірпені люди купаються на тлі пошкоджених багатоповерхівок (фото)
наступна статтяУ Гостомелі відбудували притулок для тварин

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я