У галереї «Триптих» представляють серію Ігоря Прокоф’єва «Зупинка Буча».
Нагадаємо, з 25 лютого по 31 березня 2022 року Буча перебувала під окупацією російських загарбників.
Митець Ігор Прокоф’єв всі 33 дні окупації перебував в Бучі, у приватному будинку неподалік від вокзалу.
«Так сталось. Лютий, березень — я під Києвом, у Бучі. Місяць — за рік. Неможливо кинути своїх і своє. Інша реальність, де не працюють звичні стандарти, де не вмикається художник. Хіба що письменник, кінодокументаліст або кореспондент, — зазначив він. — Який сенс малювати? Що може бути жахливішим і правдивішим за сам ЖАХ? Хоча тут жахливе стає звичним, буденним. Фантазії, алегорії — зайві. Зараз — лише бачене», — каже художник.
Чоловік зізнається, що рятувався тим, що займався буденними речами, — потрібно було знайти їжу, нагодувати собак, нагріти воду.
Те, що люди пережили під час окупації — він переніс на картини: потрощену техніку, поодиноких людей, собак, кравчучки… Вони мають прості і промовисті назви — «Бензовоз», «Метал», «Бронік», «Ворота», «Багаж», «200».
Є на виставці кілька робіт з собаками. Їхніх господарів розстрілювали, будинки, у яких вони жили, знищували, а їх самих вбивали задля розваги. У Бучі багато було собак, що залишились без дому, бо господарів або вбили, або змусили тікати, щоб врятувати хоча б себе. Художник, як і люди, що залишились на час окупації у місті, рятували тварин, давали їм прихисток та шукали їжу, іноді ризикуючи власним життям.
Джерело: Київ on air

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі.

попередня стаття«Після всього, що ми тут пережили, нам потрібен спокій»: ірпінчани скаржаться на гучний шум від мотоциклів
наступна стаття«Маму-кішку збила машина»: у Ворзелі шукають годуючу кицю для новонароджених. Деталі

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я