Поки наші захисники на фронті воюють з зовнішнім ворогом, на Білоцерківщині внутрішній ворог знищує країну зсередини.
Про недобросовісних українців, які під час війни вдаються до знищення природи, написала на своїй сторінці у Facebook Людмила Першин.
Людмила розповіла, на початку червня у річку Рось злили токсичні речовини у великій кількості. Як наслідок, після зливу у річці вимерло все живе, йдеться у дописі. Із цією проблемою люди боряться вже чотири роки. Утім, цьгоріч вона стала критичною.
«Згнили всі водорості, вимерли білі лілії та жовті кувшинки, здохла вся риба, соми виповзали з води на берег шукаючи порятунку, зникли навіть жаби. Окрім цього, суттєво впав рівень води та зникла течія в річці, а на поверхні водойми плавають якісь дивні згустки. За один місяць річка перетворилась на болото», — розповідає Людмила
Злив токсичних речовин в червні виявили мешканці села Острів. Вони підняли це питання та звернулись до чиновників. Тоді в село Бірюки приїхала комісія та взяла воду для проведення лабораторних досліджень в декількох локаціях річки Рось.
«Результат санітарно-мікробіологічного дослідження показав, що ряд показників не відповідає нормам, а індекс лактопозитивних кишкових палочок перевищує норму в 70 000 (!) тисяч разів», — пояснює Людмила Першин
Результати досліджень:
Хто винен?


Що каже КП ТОВ «Білоцерківвода»?
Журналісти Tittle-Tattle поспілкувались із генеральною директоркою ТОВ «Білоцерківвода» Тетяною Бойко. Та звинувачення відкидає. Каже, що до цієї справи підприємство жодного відношення не має.
«Риба ймовірно може гинути через низький рівень води в річці. Зараз є проблема маловодності самої річки, цьогоріч особливо. Вода в якихось місцях взагалі зійшла. І риба може гинути через те, що їй не вистачає кисню. І жаби можуть викидатись на берег. Там, де знаходиться видима стічна труба — вода взагалі відійшла. А далі ідуть Бірюки, але у них там свої підприємства які теж можуть скидати до річки», — розповідає Бойко Тетяна
Генеральна диреторка додає, що проблема в тому, що багато приватних будинків та господарств розташовані на берегах річки Рось, такі є і в селі Бірюки, вони скидають нечистоти прямо в річку. Це потребує окремого виявлення цих фактів, але до КП ТОВ «Білоцерківвода» воно не має відношення.
А також прокоментувала звинування про «підпільну» трубу:
«Кажуть що у нас є якась підпільна труба. Це не відповідає дійсності, бо у нас вже були слідчі. Всі очисні споруди були побудовані до 77 року минулого століття. Підпільна труба не може бути, тому що відстань від очисних споруд до місця скиду 5 кілометрів. Те що люди бачать — де вода тече — не є сам скид. Скид дійсно розташований по трубі річки. Це ніяка не підпільна, а технологічна»
Що каже голова Рокитнянської селищної ради?
Журналісти Tittle-Tattle звязалися із Юрієм Богдановим — головою Рокитнянської селищної ради. Він розповів, що була створена комісія, куди увійшов голова земельної комісії, спеціаліст з екології. Також вони були задіяні до роботи і в басейні річки Рось. Брали двічі проби. Кримінальне провадження відкрите, поліція розслідує цю справу. Хто винен — каже — хай розбирається слідство.
Які можуть бути наслідки?
Якщо вчасно не вирішити проблему — річка Рось загине, а мешканці всіх населених пунктів, які розташовані на березі Росі, матимуть чимало нових проблем, частина з них будуть критично-катастрофічними. Маємо бути пильними на всіх фронтах і боротися з кожним ворогом, який хоче знищити все українське.
Нам відомо, що природа України неодноразово допомогала у боротьбі з рашистам, зокрема, річка Ірпінь, яка стримала наступ рашистів на Київ, а тепер завдання за нами рятувати річки. Будь то Ірпінь, будь то Рось, Дніпро чи Дністер.