Поки наші захисники на фронті воюють з зовнішнім ворогом, на Білоцерківщині внутрішній ворог знищує країну зсередини.

Про недобросовісних українців, які під час війни вдаються до знищення природи,  написала на своїй сторінці у Facebook Людмила Першин.

Людмила розповіла, на початку червня у річку Рось злили токсичні речовини у великій кількості. Як наслідок, після зливу у річці вимерло все живе, йдеться у дописі. Із цією проблемою люди боряться вже чотири роки. Утім, цьгоріч вона стала критичною.

«Згнили всі водорості, вимерли білі лілії та жовті кувшинки, здохла вся риба, соми виповзали з води на берег шукаючи порятунку, зникли навіть жаби. Окрім цього, суттєво впав рівень води та зникла течія в річці, а на поверхні водойми плавають якісь дивні згустки. За один місяць річка перетворилась на болото», — розповідає Людмила

Злив токсичних речовин в червні виявили мешканці села Острів. Вони підняли це питання та звернулись до чиновників. Тоді в село Бірюки приїхала комісія та взяла воду для проведення лабораторних досліджень в декількох локаціях річки Рось.

«Результат санітарно-мікробіологічного дослідження показав, що ряд показників не відповідає нормам, а індекс лактопозитивних кишкових палочок перевищує норму в 70 000 (!) тисяч разів», — пояснює Людмила Першин

Результати досліджень:

Кілька днів тому, 20 липня, знову працювала комісія. Були представники: обласної та районної адміністрації, депутати Рокитнянської та Богуславської громад та працівники Державної екологічної інспекції столичного округу. Знову, в черговий раз, брали забір води для проведення аналізів.

Хто винен?

Враховуючи, що в країні йде війна, отруєння річки Рось можна вважати диверсію — вважає Людмила Першин.
Не потрібно бути фахівцем, чи досвідченим експертом, щоб побачити, що джерелом проблеми є труба в с.Бирюки. До цієї труби-вбивці річка має нормальний стан і вигляд, в річці буяє життя, а за трубою — повністю мертва водойма.
Людмила каже, що в отруєнні річки винне — КП ТОВ «БілоцерківВОДА»
Адже, на території Рокитнянської ТГ, село Бірюки, знаходиться труба, яка проходить під землею від колектора КП ТОВ «БілоцерківВОДА» та виходить на середину річки Рось, з неї і біжать стічні води.
Такої ж думки і староста села Острів Леонід Пилипець. Він каже, є усі підстави вважати, що це робить саме це комунальне підприємство.
За ознаками кримінального правопорушення була написана заява в прокуратуру та поліцію.
Але чи буде порятунок та вирішення проблеми — Леонід Пилипець не впевнений. Адже проблема існує 4 роки. Заяви писали і в поліцію, і в прокуратуру раніше, але все безрезультатно. Тоді ще жителі села Острів проводили мітинги біля КП ТОВ «БілоцерківВОДА», але ті розводять руками. Мовляв, це не вони.
Що каже КП ТОВ «Білоцерківвода»?

Журналісти Tittle-Tattle поспілкувались із генеральною директоркою ТОВ «Білоцерківвода» Тетяною Бойко. Та звинувачення відкидає. Каже, що до цієї справи підприємство жодного відношення не має.

«Риба ймовірно може гинути через низький рівень води в річці. Зараз є проблема маловодності самої річки, цьогоріч особливо. Вода в якихось місцях взагалі зійшла. І риба може гинути через те, що їй не вистачає кисню. І жаби можуть викидатись на берег. Там, де знаходиться видима стічна труба — вода взагалі відійшла. А далі ідуть Бірюки, але у них там свої підприємства які теж можуть скидати до річки», — розповідає Бойко Тетяна

Генеральна диреторка додає, що проблема в тому, що багато приватних будинків та господарств розташовані на берегах річки Рось, такі є і в селі Бірюки, вони скидають нечистоти прямо в річку. Це потребує окремого виявлення цих фактів, але до КП ТОВ «Білоцерківвода» воно не має відношення.

А також прокоментувала звинування про «підпільну» трубу:

«Кажуть що у нас є якась підпільна труба. Це не відповідає дійсності, бо у нас вже були слідчі. Всі очисні споруди були побудовані до 77 року минулого століття. Підпільна труба не може бути, тому що відстань від очисних споруд до місця скиду 5 кілометрів. Те що люди бачать — де вода тече — не є сам скид. Скид дійсно розташований по трубі річки. Це ніяка не підпільна, а технологічна»

Що каже голова Рокитнянської селищної ради?

Журналісти Tittle-Tattle звязалися із Юрієм Богдановим  — головою Рокитнянської селищної ради. Він розповів, що була створена комісія, куди увійшов голова земельної комісії, спеціаліст з екології. Також вони були задіяні до роботи і в басейні річки Рось. Брали двічі проби. Кримінальне провадження відкрите, поліція розслідує цю справу. Хто винен — каже — хай розбирається слідство.

Які можуть бути наслідки?

Розуміючи, що проблема існує чотири роки і стільки ж часу її не можуть вирішити ані чиновники, ані правоохоронці, — місцеві жителі та активісти намагаються добитись правди самотужки.
Та вирішити питання екологічного лиха — місія майже нездійсненна через шалену бюрократію — каже Людмила Першин. Але, як і інші жителі, здаватись не збирається. Навіть якщо цей процес довгий.
«Понастворювали купу служб, які щось перевіряють та контролюють, але важко знайти тих, хто несе відповідальність. Поки будуть збирати бумажку на бумажку та носитимуть ці бумажки з кабінету в кабінет, то річка загине», — скажиться Людмила Першин

Якщо вчасно не вирішити проблему — річка Рось загине, а мешканці всіх населених пунктів, які розташовані на березі Росі, матимуть чимало нових проблем, частина з них будуть критично-катастрофічними. Маємо бути пильними на всіх фронтах і боротися з кожним ворогом, який хоче знищити все українське.

Нам відомо, що природа України неодноразово допомогала у боротьбі з рашистам, зокрема, річка Ірпінь, яка стримала наступ рашистів на Київ, а тепер завдання за нами рятувати річки. Будь то Ірпінь, будь то Рось, Дніпро чи Дністер.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі.
попередня статтяЧим займаються депутати Бучанського району під час війни?
наступна статтяРосійська попса & здоровий глузд: у маршрутці «Гостомель-Київ» стався мовний скандал

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я