У Гостомелі створили унікальний мурал із зображенням уславленого українського літака-гіганта «Мрія», який був знищений російськими окупантами у перші дні повномасштабного вторгнення, коли загарбники намагалися прорватися до Києва.

Про це розповіли у благодійному фонді «Перемога України», який й ініціював проект.

default

Величезний мурал з’явився у парку «Щасливий». На створення малюнка пішло близько 300 кілограмів фарби, а загальна площа художнього твору — 1179 квадратних метрів.

Відкрили мурал «Мрія» на День народження міста Гостомель, який випадає якраз на важливі свята для всіх українців: Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника і захисниць України, створення УПА та День українського козацтва — 14 жовтня.

У створенні гігантського малюнка взяли участь мешканці Гостомелю — як дорослі, так і діти. До речі, маленькі художники ще й залишили жовті та блакитні відбитки рук на малюнку, прикрасивши мурал такими підписами співавторів.

За словами автора ідеї, художника Сергія Редьоги, у малюнку зосереджено елементи, які несуть у собі глибоку символіку величності українського народу.

 

«Наприклад, для довгої алеї взято візерунок української вишиванки, який символізує здоров’я та красу, щасливу долю й родову пам’ять, порядність та чесність, любов та святковість», — розповів він.

Художник додав, що також вишиванка — це й оберіг, і багатство нації, що несе в собі глибинний зміст, а вишивані орнаменти містять зашифроване послання наших пращурів.

«На малюнку вона простягається, як рушник, який брали із собою в дорогу чумаки, військові, заробітчани та усі, хто надовго відлучався від рідної домівки», — пояснює Редьога.

Далі на малюнку йде зображення літака «Мрія» на фоні петриківського розпису, у якому теж криється глибока символіка, наприклад — вершина краси природи та краса рідного краю, дівочої краси, сонця, пробудження та відродження.

 

Джерело: РБК-Україна

попередня статтяКабмін виділив 300 млн. гривень на ремонт критично необхідних об’єктів на Київщини
наступна статтяПоранена Київщина: на ремонт будинку в Горенці витратять майже 2 млн гривень

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я