Зранку 7 липня у Переяславі демонтували пам’ятник «возз’єднанню» України з Росією. Про це повідомив голова Переяславської громади Вячеслав Саулко у Facebook.

«Сьогодні переяславці остаточно зруйнували радянський міф про вічну дружбу з Росією – у цей ранок монумент, присвячений 300-річчю возз’єднання офіційно йде в історію. Наразі ми його безпечно демонтували і перемістимо у надійне місце зберігання», – заявив Саулко.

За словами голови громади, знесення монумента відкладали, оскільки чекали остаточного рішення від Мінкульту, адже скульптура перебувала в Державному реєстрі нерухомих пам’яток.

Саулко також зазначив, що на початку війни не знав, як правильно діяти і хвилювався, що росіяни, які тоді фізично перебували на Київщині, могли би вчиняти диверсії, якби дізналися, що влада зносить цей пам’ятник. Тому, за його словами, чиновники «навмисне витримали паузу».

«Сьогодні ж ми чітко декларуємо – Переяслав був і є українським… Знесенням пам’ятника ми даємо чітку відповідь окупантам – у Переяславі їм не раді», – голова Переяславської громади.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

 

 

попередня статтяВ ірпінському Податковому університеті працював російський агент: деталі
наступна статтяЩоб допомогти Ірпеню: Лобода вирушає в тур Європою та Америкою

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я