Київський еколого-культурний центр написав офіційне звернення до Ірпінської міської ради, щоб погодити створення заказника «Ріка-Герой Ірпінь». Про це повідомляють на сторінці центру.

«Ріка Ірпінь весною, як ангел своіми крилами захистила Київ від рашістів-окупантів,  а зараз ми повінні ії захистити від  забудовників- «окупантів», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, під охорону пропонується взяти  фрагмент річки Ірпінь  площею 127, 9 га,  довжиною 14,880 м. Ширина річки біля 10 м, ширина двох прибережних захисних смуг -50 м.

Річка  Ірпінь має величезне історичне значення як місце оборони Києва протягом 1000 років. За часів Київської Русі з півночі та північного заходу Київ прикривала болотиста річка Ірпінь. На ній були також дві сильні фортеці-Бєлгород (тепер селище Білогородка) і фортеця Вишгород (тепер місто Вишгород) — західні оборонні форпости столиці Київської Русі.

Річка мала широку болотисту долину, яку важко проходити для ворожої піхоти та кінноти, що неодноразово захищало древній Київ.

Наприкінці 1930-х років по річці Ірпінь було створено першу лінію оборони Києва, для чого по правому, високому березі річки було споруджено ДВТи (довготривалі вогневі точки). 11 липня 1941 року до річки Ірпінь вийшли частини 13-ї танкової німецької дивізії, які застрягли в болотистій долині річки і частково були знищені радянською артилерією. Тут їх наступ захлинувся.

«Стратегічну та тактичну важливість долини Ірпеня ще раз було доведено в наші дні, коли захисники Києва підірвали міст через Ірпінь, а споруджений путінськими військами понтонний міст через Ірпінь знищили. В результаті ворожі війська вперлися в залиту талою водою болотисту долину річки-рятівниці, що тисячоліттями захищала Київ.

Нажаль,  заплаву річки вже почали  в минулих роках забудовувати. Тому ріку-Герой Ірпінь треба негайно захистити, як вона захистила Київ , та створити там заказник. Сподіваємось, що депутати Ірпінської міської ради нас підтримають», — підкреслили природозахисники.

Раніше ми писали, що річка Ірпінь могла б вже не врятувати, якби росія напала на чотири роки пізніше.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

попередня статтяЛобода – вісник війни і порятунок від голоду: ірпінчанка про війну в Ірпені
наступна статтяВоювати на «Жирафі», зловити рашиста, отримати контузію – мало аби Міронішена порішала «маркушину медальку»: історія захисника Ірпеня з яким сфоткалися, а потім забули

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я