Від початку війни українці вразили світ не лише своєю хоробрістю та стійкістю, а й любов’ю до тварин. Рятуючи себе — не забували і про друзів менших. Захищали їх від обстрілів та брали замість речей в евакуаційні потяги.

Утім, не усі… Ті хто зобов’язаний першим подбати про тварин — без попередження залишали їх. 

Євгенія Мельник – вже екс начальниця служби захисту та лікування тварин в Ірпені. З першого дня війни Євгенія нас своїй сторінці у Facebook написала, що вона залишається в Ірпені, виконує свої обов’язки. А тим хто залишив свою тварину — пропонує забрати для догляду:«Ми на місці, працюємо, підключимо волонтерів та нагодуємо. Прошу писати адреси, де кого залишили. Сторону моралі обговоримо потім», — написала 24 лютого Євгенія Мельник

Відповідно волонтери були спокійні за тварин і вважали, що ті під наглядом — стверджує зоозахисниця Ірина Мурга. Але згодом стало відомо, що Євгенія Мельник виїхала із України, не попередивши.

«Вона покинула країну без попередження. Ні, це не проблема, що вона хотіла врятувати себе і дітей. Проблема в тому, що вона нікого не попередила, що залишила тварин на призволяще», — скаржиться зоозахисниця Ірина

Після чого Ірина одразу поїхала на територію притулку, аби переконатись у безпеці тварин та й взагалі перевірити чи є вони там. Як з’ясувалось, у тварин не було води, вони кидались один на одного за корм. А частина тварин була зачинена у металевих вагонах. Про це вона написала на своїй Facebook сторінці

«Дорогі мої ірпенчани, я прошу Вас врятувати тварин, які були під опікою «Служби захисту та лікування тварин» і зараз залишаються у вольєрах та вагончиках. Я на території п’яту година, всім насипала корм і забезпечила водою, НАСИПАНОГО ВИСТАЧИТЬ НА ДНЯ ДВА! Більше 40 собак, серед них цуценята та підлітки, котів 30 і серед них дуже хворі», — йдеться у дописі

 

Це територія промислової зони. Вона знаходиться поряд із Лісовою Бучею. Металеві вагони були зачинені і довелось ще шукати ключі. Коли відчинила двері — жахнулась:«Тварини у власних фекаліях, ніякої їжі, ніякої води, порожні миски. Все це смердить, бо вони навіть не вимкнули обігрівачі. Я забирала тварин з цього місця в такому стані, в якому їх не можна було довести за 2-3 дня. Вони були в жахливому стані, коти мали лишай»

Допис зоозахисниця опублікувала 26 лютого. І одразу просила людей брати тварин під свою опіку на певний час. Адже, понад 70 котів та собак різного віку та стану здоров’я потребували допомоги. 

Через день, 27 лютого, Євгенія Мельник написала на своїй сторінці, що змушена була виїхати з міста:«Вчора попросила нашого одного друга піти, сьогодні іншого, налити води та дати корм»

Після розголосу начальниця служби захисту та лікування тварин в Ірпені звільнилась. Про це журналістам «Tittle — Tattle» сказав директор КП «УЖКГ Ірпінь” Скрипник Сергій. Цю посаду поки ніхто не займає.

«Це що допит чи що? Я вам маю прозвітувати коли вона (Євгенія Мельник — ред.) звільнилась? Взагалі — то війна була. Вона евакуювалась, як і всі. Вони (тварини — ред.) ж всі живі, які проблеми? Їх випустили всіх», — сказав Сергій Скрипник

На жаль, дві тварини померли. 46 тварин вдалось прилаштувати. Частину випустили і ті живуть біля будинків, де їх доглядають. Ще частина залишилась на промисловій території, бо туди повернулись жителі.

Якби волонтери вчасно не зреагували, могла б повторитись доля бородянських собак та кішок. Там від спраги і голоду померли понад 300 тварин. Відповідальна за притулок для тварин у Бородянці директорка КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” Наталія Мазур, щодо якої проводиться службове розслідування у звязку з загибеллю 335 собак, досі не відсторонена від роботи. 

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

попередня статтяА раптом не помітять: як влада Ірпеня колаборанту Хармишеву спочатку рекламу та сервітути на землю оформлювала, а потім вихвалялася, який Карплюк молодець, що звільнив його
наступна статтяМерський єпископ: як Маркушин Лободі індульгенцію продавав

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я