Про справу українського народного депутата Андрія Деркача, який виявився російським агентом, мабуть, чули чи не усі.

Нагадаємо, Служба безпеки України викрила агентурну мережу ГРУ росії, яка повинна була допомогти росії захопити Україну. До її складу, зокрема, входив народний депутат Андрій Деркач. Він, за даними слідства, займався створенням ряду приватних охоронних підприємств, щоб використовувати ці структури для швидкого захоплення України. Тобто, здавав Україну за мільйони доларів.

Більше про схему Деркача і його співпрацю із російською агентурою можна почитати — тут.

До цієї справи Андрій Деркач залучив свого племінника Дмитра Ковальчука, який працював проректором Університету державної фіксальної служби України (Державний податковий університет) в Ірпені.

 

Журналісти «Tittle-tattle» поспілкувались із колишнім працівником Податкового університету, який анонімно розповів, що працював у ті ж роки, коли і Дмитро Ковальчук. За його словами, Дмитро Володимирович прийшов на посаду проректора десь у 2016 чи у 2017 році.

«Ковальчук приходив на роботу рідко, на нарадах, зазвичай, мовчав. Ходив лише «понти кидав». Приїжджав на дорогих автомобілях і ходив у дорогих костюмах. Зробив ремонт у себе в кабінеті. Але було зрозуміло одразу, що він на посаді через зв’язки. Ясно, що це була формальна посада для хлопчика, якому треба зробити гарне резюме. І особливо ніхто нічого від нього не вимагав, відповідно, — він особливо нічим не займався», — згадує екс працівник університету про племінника Деркача.

Можливо співпадіння, але якраз у 2016 році Деркач був завербований — за словами Колеснікова. Це той фінансовий кур’єр між спецслужбами рф і Деркачем.

Ковальчук раніше проходив навчання в США. Там проти нього — як пише СБУ — були запроваджені санкції. В січні 2021 року Міністр фінансів України звільнив ректора Павла Пашка. Дмитро Ковальчук же звільнився весною 2020 року.

Наш інформатор припускає, що звільнився проректор за власним бажанням:«Ковальчук зрозумів, що йому нема що тут робити. Вони ж усі добре поінформовані і напевно знали, що США готують проти них санкції. Я думаю, що йому Деркач сказав збирай речі і поїхали. Вони втекли».

До того ж, Павло Пашко, вже екс ректор університету, з Деркачем мають тісні, можна сказати, сімейні зв’язки. Їхні дружини — сестри.

«Було зрозуміло, що це все одна «банда» — Деркач, Ковальчук і вже екс ректор Павло Пашко. Бо тоді були вибори до місцевих рад і вони сильно підтримували партію «Наш край», створили свій осередок партії в Ірпені і залучали адміністративні ресурси університету для реклами геополітичної кампанії.  Хоча це суперечило усім нормативним вимогам і настановам нашого (університетського — ред) засновника, яким є Мінстерство фінансів України — «Ніякої політики, лише освіта та наука». А вони вважають, що не використовували ресурси університету для своєї рекламної кампанії» — стверджує колишній працівник Податкового.

Журналісти «Tittle-tattle» намагались зв’язатись із Павлом Пашком, щоб отримати інформацію про Дмитра Ковальчука і про його стосунки із Деркачем, але Павло Володимирович так і не відповів ні на повідомлення, ні на дзвінки.

Нагадаємо, нещодавно ми також писали про зрадників серед нас. У Вишгороді працівниця «Укрпошти» публічно прославляє руський мір та бажає здоров’я путіну.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

 

попередня статтяТабір під Бучею замовив ремонт укриттів на 4,5 млн грн
наступна статтяУ Переяславі знесли пам’ятник присвячений 300-річчю возз’єднання з росією

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я