Серед українських військових чимало ЛГБТ-людей, а тому Верховна Рада та президент Володимир Зеленський мають зробити все, аби узаконити одностатеві сім’ї в Україні та урівняти їх у правах з різностатевими.

З таким закликом виступив голова ГО “Українські військові ЛГБТ за рівні права” та об’єднання ЛГБТ-військових Віктор Пилипенко.

Пилипенко нагадав, що ЛГБТ-люди завжди були серед військових, водночас не завжди були видимими. “Так, ми невеличка група українського суспільства, нас всіх всього лиш від 7 до 12 відсотків. Через те, що нас мало і часто ми мало видимі, на нас зганяють свою агресію та ненависть радикали, носії радянської моралі, тюремних понятій та духовних скреп… З 1991 року, 2014-го, 24.02.2022 ми у лавах ЗСУ, НГУ, добровольчих батальйонів боронимо Вітчизну від загрози російської тиранії, імперіалізму, загрози тюремного закріпачення нашого права на свободу та існування”, – каже він.

Голова об’єднання ЛГБТ-військових закликав усіх небайдужих підписати петицію про легалізацію одностатевих шлюбів, яка за трохи більше як місяць вже майже набрала необхідну кількість підписів, аби її розглянув президент. На момент написання новини під закликом свій підпис лишили 26 299 тисяч людей з необхідних 25 тисяч.

За шість останніх років в Україні у півтора раза скоротилася кількість тих, хто негативно ставиться до ЛГБТ, – з 60,4% до 38,2%, а також учетверо зросла кількість тих, хто ставиться до ЛГБТ позитивно, – з 3,3% до 12,8% та в півтора раза тих, хто ставиться байдуже, – з 30,7% до 44,8%.

Мін’юст був зобов’язанийі розробити та подати до парламенту законопроєкт про цивільні партнерства, зокрема й для ЛГБТ-людей ще до 2020 року, однак посадовці не зробили цього.

Нагадаємо, що правозахисники відзначили низку позитивних зрушень щодо прав ЛГБТ в Україні. Зокрема, те, що правоохоронці стали активніше захищати публічні заходи за права ЛГБТ від нападів, а Міністерство внутрішніх справ розробило законопроєкт щодо криміналізації злочинів ненависті за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

попередня статтяДозвіл на тимчасовий виїзд дитини за кордон батьки зможуть надавати через «Дію»
наступна статтяДоброго дня, ми з Ірпеня: купи патріотичну футболку – відбудуй Ірпінь

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я