Історик та директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею Анатолій Зборовський пригадав як та за яких обставин в Ірпені з’явилася вулиця Северинівська. Нині вона відома тим, що там знаходиться відома на всю планету «фотозона» Ірпеня – ЖК «Ірпінські липки», куди возять світових лідерів, аби ті побачили на власні очі наслідки спецоперації рашистів.

«Назва ірпінської вулиці Северинівська нагадує про поселення Северинівка. В останній чверті ХІХ століття німці і чехи оселилися у вершині кута, утвореного річками Ірпінь і Буча. Поселення назвали за ім’ям польського землевласника Северина Сагатовського Северинівка. Коли, в зв’язку з будівництвом залізниці Київ — Ковель, виникло селище Ірпінь, Северинівка увійшла до нього. Так виникла вулиця Северинівська. Цього року по ній пройшовся «русский мир», але скорити Ірпінь не зміг»,історик — розповів історик.

Публікація викликала чимало дискусій з цього приводу. Жителі Ірпеня почали писати про виникнення села Ірпінь та згадали екс мера міста. До речі, ми писали матеріал про те чи можна вірити ірпінському месії Володимиру Карплюку.

Нагадаємо, нещодавно ЖК «Ірпінські липки» отримав висновок експертів, що підлягає відновленню. Щосуботи мешканці комплексу спільно із волонтерами розбирають завали та власними силами відбудовують найвідоміший будинок Ірпеня, куди не перестають возити іноземних гостей.

Щоб своєчасно отримувати перевірені новини та плітки вашого міста шукайте нас у Facebook та підписуйтеся у Telegram-каналі. 

попередня статтяВ Ірпені та Немішаєві проходять курси з англійської, чеської і польської мов
наступна статтяДень ВДВ: росіяни привітали своїх десантників листівкою з українськими військовими (фото)

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я