Наприкінці року Калинівська селищна громада Фастівського району вирішила зайнятися ремонтом доріг. Управління економрозвитку та ЖКГ вже уклало 13 договорів на проведення аварійних та відновлювальних робіт 13 вулиць у чотирьох селах. На ці потреби із бюджету спрямують майже 4 млн гривень. Кошти одержала приватна фірма «Буд Пром Лайн» – один із улюблених підрядників місцевої влади та КОДА. 

Як стало відомо , 18 жовтня Калинівська селищна рада Фастівського району через систему електронних закупівель Prozorro уклала 13 договорів щодо проведення ремонту доріг на території громади.

Зокрема Управління економічного розвитку, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та інфраструктури Калинівської ТГ оголосило тендери на проведення аварійних, відновлювальних робіт 13 вулиць у чотирьох селах громади ще 7 жовтня. Загалом на ці потреби громада витратить 3,8 млн гривень.

Найбільша кількість ремонтних робіт планується на території центру громади – у селищі Калинівка. Проведено – сім тендерів.

Зокрема, проведення аварійних, відновлювальних робіт потребує вулиця Садова, на що влада виділила з місцевого бюджету 594,5 тисяч гривень.

Ще два тендери стосуються однієї вулиці. А саме планують відремонтувати асфальтне покриття за 495,3 гривень по вул. Центральна № 84 та за 441 тис. гривень по вул. Центральна № 82.

Громада сплатить ще майже 50 тис. гривень за відновлювальні роботи по вул. Лисенка, а ось проведення робіт по вул. Залізнична обійдеться вже в понад 65 тис. гривень.

Згідно з тендерною документацією, майже в 60 тис. гривень піде на відновлення покриття по вул. Шевченка та по вул. Лесі Українки.

Два тендери стосувалися аварійних та відновлювальних робіт на території села Данилівка.  Так, проведення робіт по вул. Лесі Українки оцінили в 689,4 тис. Ще один аукціон стосувався вул. Центральна. Вартість робіт тут складає трохи менше – 669,3 тис. гривень.

Поремонтують три вулиці і в селі Кожухівка. А саме: по 240,5 тис. гривень віддадуть за відновлення асфальту по вулиць Шкільна та Кільцева, та 160,4 тис. гривень —  на ремонт вулиці Святомихайлівська.

Пощастило і селу Плесецьке. Останній аукціон стосувався саме проведення аварійних, відновлювальних робіт на їхній території – по вул. 1 Травня. За цей об’єкт громада викласть 94,3 тисячі гривень.

На діаграмі: тендери на проведення аварійних, відновлювальних робіт в Калинівській ТГ

 

 

Про підрядника

 

Згідно оголошення, по всім тендерам аукціони відбулися 18 жовтня. У даному випадку закупівля відбулася за спрощеною процедурою. Тендерні пропозиції запропонувала лише одна компанія – їх 17 жовтня надіслало ТОВ «Буд Пром Лайн», яке і виконуватиме вищезгадані роботи.

 

 

Розмір мінімального кроку пониження ціни міг складати від кількох сотень гривень до трохи більше 3 тис. гривень, або 0,5% від вартості. Проте ТОВ запропонувала саме ту ціну, яку оголосила громада. Самі роботи, згідно з умовами, компанія має виконати максимум до кінця цього року.

 

 

Про ТОВ «Буд Пром Лайн» відомо, що ця компанія існує трохи більше трьох років і в основному займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. Зі статутним капіталом у розмірі 1 тис. гривень компанія була зареєстрована у квітні 2019 роки на ім’я громадянина Андрія Киселя, який проживає у місті Біла Церква.

 

Понад 25 років він також є власником будівельної фірми “Спектр”. Крім того, є керівником та співвласником разом із білоцерківцем Вадимом Трищевим компанії ТОВ «Садрит-Мора», яка зареєстрована в Черкаській області та спеціалізується на вантажному автомобільному транспорті. Їм належала ще одна фірма, яка з 2019 року перебуває у стані припинення – це ТОВ «ТВК Иєрехорн» (діяльність – оптова торгівля деревиною). Також ці особи були пов’язані із ТОВ “ТВК Леруа-Марлен”, діяльність якої пов’язана із будівництвом житлових і нежитлових будівель. Також Кисіль був керівником ПП “Ялик” (діяльність – будівельна сфера), яка належить Трищеву.

 

 

Крім того, ТОВ «Буд Пром Лайн» – досить активний підрядник на Київщині. Так, восени 2020 року ця компанія виграла тендер на суму в 1,92 млн гривень  щодо проведення капремонту приймального відділення у Макарівській ЦРЛ.

 

 

Фірма Кисіля є й улюбленим підрядником Калинівської громади. Адже, крім ремонту доріг, з ТОВ уклали наприкінці квітня  2021 року угоду на реконструкцію частини приміщень Калинівської школи №2 (ціна – 16,12 млн), а вже в січні 2022 року уклали ще додаткову угоду на реконструкцію частини приміщень школи по вул. Пушкіна, 23 під заклад дошкільної освіти на 40 дітей. Ціна договору – 4,62 млн гривень.

 

 

Також «Буд пром лайн» за замовленням управління економічного розвитку ТГ з серпня 2021 року проводить капремонт центральної частини селища Калинівка за 7,4 млн гривень.

 

 

А з жовтня 2021 року «Буд Пром Лайн» займався і будівництвом паркової зони в селі Хлепча. За ці роботи з бюджету громади компанії сплатили 13,82 млн гривень.

 

 

Калинівською громадою компанія не обмежувалася. Наприклад, восени 2020 року Департамент регіонального розвитку КОДА уклав договір з ТОВ на 5,58 млн гривень  щодо проведення капітального ремонту амбулаторії первинної медичної допомоги в селі Іванівка.

 

 

На Фастівщині відзначилася і компанія ПП “Ялик”. Так, у квітні 2020 року КНП “Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги”  замовив у ПП будівництво амбулаторії первинної меддопомоги в селі Путрівка, виклавши за це 4,57 млн гривень. І це зважаючи на те, що компанія вже бралася за будівництво цього об’єкту та не змогла виконати свої зобов’язання – договір тоді розірвали.

Згідно з інформацією Clarity-project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Буд Пром Лайн” підписало вже 162 договори на загальну суму в понад 232 млн гривень.

Найбільшим замовником робіт у компанії є управління економічного розвитку, житлово-комунального господарства, капітального будівництва та інфраструктури Калинівської ТГ, з яким укладено 98 договорів  на понад 160 млн гривень. А також Департамент регіонального розвитку КОДА – понад 35 млн гривень за сім договорів.

Варто додати, що Громадська антикорупційна експертиза результатів державних тендерів “Антикорупційний монітор” виділяє декілька незадовільних ознак, які властиві, на їх думку, ТОВ “Буд Пром Лайн”. Зокрема, низькі або негативні показники рентабельності, а також те, що тендерні кошти є значною часткою (понад 60%) в структурі доходу “Буд Пром Лайн” і на 100% більше суми її основних засобів та нематеріальних активів.

Нагадаємо, що протягом першого осіннього місяця броварська влада та підпорядковані їй підприємства та заклади уклали договорів на 22,8 млн гривень. Майже 10 млн гривень направили на різного роду ремонтні роботи, зокрема, шкільного спортзалу, дорожного покриття, укриттів дитсадків. Значними були витрати міста на продукти для навчальних закладів та лікарень, які серед іншого у вересні значно поповнили запаси медичних матеріалів – шприців, рукавичок, катетерів тощо. Серед поточних витрат міста на бензин, автомобільні шини та канцтовари зустрічаються і цікавіші, як то закупка комп’ютерів, мікрохвильовки та гойдалок.

Джерело: КВ

попередня статтяСкільки отримують та куди іде: Жителі Бучі та Ірпеня вимагають від міськрад інформацію про гуманітарну допомогу
наступна статтяНа Київщині постраждалі від воєнних дій можуть отримати додаткові 6600 грн допомоги від Hias

Залишити відгук

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я